Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
BŽŪP
Neišlaikius posėlio sankcijų bus galima išvengti
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Ūkininkai dėl nepalankių orų ir atidėtų terminų negalintys išlaikyti posėlį 8 savaites gali kreiptis į NMA dėl sankcijų netaikymo, praneša Žemės ūkio ministerija.

Europos Komisija patvirtino galimybę taikyti force majeure ir išimtinių aplinkybių nuostatas. Šios nuostatos turi būti taikomos neviršijant to, kas tikrai būtina, atsižvelgiant į force majeure ir išimtinių aplinkybių, su kuriomis susiduria ūkininkai, pobūdį.

Kiekvienu individualiu atveju ūkininkai, kurie posėlio negali išlaikyti 8 savaites dėl force majeure ar išimtinių aplinkybių, per 15 darbo dienų turėtų pranešti NMA apie tokias aplinkybes ir pateikti įrodančius dokumentus. Įvertinus pateiktus dokumentus, už šio termino nesilaikymą sankcijos gali būti netaikomos.

Bioversija 2024 07 09 m7

Posėlio sėjos terminas buvo atidėtas iki rugsėjo 1 d., atsižvelgiant į šiais metais šalyje susidariusias išskirtinai nepalankias oro sąlygas. Vis dėlto jau tuomet žemdirbių atstovai nuogąstavo, kad vien termino atidėjimo nepakaks – problemų kils ir dėl išlaikymo terminų.

Anot ŽŪM, atsižvelgus į aplinkybes ir buvo kreiptasi į EK išaiškinimo, ar ūkinininkai posėlį galėtų išlaikyti trumpiau.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos