Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
BŽŪP
Nauji muitai azoto trąšoms didins gamybos sąnaudas

Briuselis. Europos Komisija priėmė sprendimą dėl antidempingo priemonių importuojamoms azoto trąšoms. Dėl to didės ūkių, kurie naudoja karbamidą ir amonio nitratą, gamybos sąnaudos, ypač grūdų sektoriuje.

ES žemdirbių ir žemės ūkio kooperatyvų organizacijos COPA-COGECA vertinimu, Europos Komisijos sprendimas ir pozicija dėl skystųjų azoto trąšų importo yra dviprasmiai.

Komisija stokojo aiškios nuomonės balsuodama dėl pasiūlymo nustatyti galutinius antidempingo muitus importuojamam (iš Rusijos, Trinidado ir Tobago bei JAV) karbamidui ir amonio nitratui. Jos dviprasmiškas sprendimas sukėlė abejonių ES žemdirbių organizacijų atstovams.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Nustatyti šie papildomi karbamido ir amonio nitrato mišinių importo muito (1 tonai) tarifai pagal šalis: iš Trinidado ir Tobago - 22,24 Eur, iš JAV - 29,48, iš Rusijos - 42,47 Eur.

Laikinieji importo muitai (nuo 16,3 iki 34 proc.), nustatyti 2019 m. balandžio 11 d., netenka galios.

Kaip pastebi COPA-COGECA, šio sprendimo neigiami padariniai nebūtinai bus jaučiami iš karto, tačiau ilgainiui jie didins gamybos sąnaudas, o tai labiausiai pajus ūkininkaujantieji augalininkystės sektoriuje.

COPA-COGECA teigimu, naujoji trąšų rinkos apsaugos priemonė vertintina kaip išskirtinai nesąžininga, nes žemės ūkio rinkos vis labiau atviros pasauliui.

Nepaisant nusivylimo, teigiama yra tai, kad muitų tarifai yra fiksuoti, išreikšti konkrečia suma, o ne procentais nuo deklaruotos prekės kainos (ad valorem) ir nedidės, net jei trąšų kainos augs.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos