Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
BŽŪP
Komisaras F. Hoganas perspėja: pieno rinka artėja prie perkaitimo ribos

Dublinas. Europos Sąjungos Žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Filas Hoganas (Phil Hogan) pareiškė, kad pieno sektoriai Danijoje ir Airijoje jau yra perkaitę. Jis perspėjo Europos ūkininkus, kad didėjanti pieno gamyba atves į situaciją, kai pieno bus pagaminama daugiau nei reikia dabartinei rinkai.

Airijos „Agriland" rašo, kad remiantis naujausiais Centrinės statistikos tarnybos duomenimis, pernai pieno produktų vertė pakilo 45,2 proc. (arba 808,7 mln. eurų) iki beveik 2,6 mlrd. eurų. Pieno produkcijos apimtis padidėjo 9,4 proc.

Europos žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras F. Hoganas paragino ūkininkus atidžiai sekti įspėjimus dėl pertekliaus Europos pieno rinkoje. Jis įspėjo, kad pieno kainos toliau mažės, jei tęsis dabartinė netvari jo gamybos plėtra.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Komisaras pabrėžė, kad šis klausimas turėtų būti didžiausias rūpestis sektoriui ir perspėjo, kad nereikia tikėtis jokio gelbėjimo plano, jei šie įspėjimai bus ignoruojami. „Jei pieno kaina kris, nebus jokios finansinės pagalbos", - savo komentare sakė F. Hoganas.

Jis sako norintis atkreipti ūkininkų dėmesį, kad jei sektorius neišlaikys tinkamos pusiausvyros tarp pasiūlos ir paklausos pieno rinkoje, ūkininkai tai pajus sumažėjusia pieno supirkimo kaina.

„Ūkininkai turi suprasti, kad jie negali tęsti gamybos plėtros, jei neturi tam rinkos", - sakė F. Hoganas.

Kovo pradžioje pagrindiniai Airijos pieno supirkėjai jau sumažino pieno supirkimo kainą nuo 36 iki 32-34 centų už litrą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos