Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
BŽŪP
Europos pieno žygis Paryžiaus mugėje papildyta

Paryžius / Kaunas. Tarptautinėje žemės ūkio parodoje-mugėje SIA surengtas Europos baltasis žygis „Už sąžiningą žemės ūkį!", kuriame dalyvauja ir Lietuvos pieno gamintojų asociacijos atstovai.

Akciją organizavo Nepriklausomų pieno gamintojų asociacija (APLI) ir Europos pieno taryba (EMB). Ją palaiko ES šalių pieno gamintojai, pasipuošę tautiniais kostiumais, apsisupę valstybių vėliavomis.

Į tribūną pasisakyti ėjo ir Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) prezidentas Jonas Vilionis. „Visi pasisakiusieji, tiek ūkininkai, tiek pieno organizacijų atstovai, transliavo žinutę – visų šalių ūkininkai turi gauti sąžiningą kainą už pagamintą produkciją. Mums reikia ne išmokų, ne subsidijų, o teisingos kainos. Kito kelio išgyventi ūkininkas neturi – tai akcentavo visi“, – įspūdžiais iš Paryžiaus dalijosi LPGA prezidentas. 

Bioversija m7 2024 11 19

Europos šalių ūkininkų protestą stebėjo Prancūzijos Vyriausybės ir Europos Komisijos (EK) atstovai, kurie, pasak J. Vilionio, išgirdo reikalavimus, kuriuos kelia ne kurios nors vienos šalies, o visos Europos ūkininkai. „Kai visos Europos atstovai išeina su žinia, tai jau nėra šauksmas tyruose, privalu reaguoti“, – J. Vilionis tikisi, kad bus ne tik išgirsti, bet ir sulauks pagaliau permainų.

Protestuotojai nusiteikę spausti ir savo šalių Vyriausybes, europarlamentarus, EK, kad pieno kainos grandinė būtų sutvarkyta.

Vasario 13-ąją Europos pieno gamintojai kreipėsi į Europos Komisijos pirmininkę ir žemės ūkio komisarą, siūlydami bendradarbiauti siekiant įgyvendinti veiksmingas ilgalaikes žemės ūkio reformas.

Laiško autoriai apibūdina dabartinę situaciją kaip trijų blogybių erą: priklausomybės nuo viešųjų lėšų erą, nepelningos, nuostolingos maisto gamybos gamintojų lygiu erą, ir ūkininkų, paliekančių sektorių, ir jaunimo, nematančio galimybių įsitraukti į žemės ūkį, erą.

Nuotraukoje kairėje - Lietuvos pieno gamintojų asociacijos atstovai Eimantas Bičius ir Jonas Vilionis pienininkų akcijoje Paryžiuje. Fotomontažas

Anot kreipimosi autorių, protestuotojus nuraminimas subsidijomis yra laikinas dalykas. Reikia esminių rinkos permainų, kad ūkininkai galėtų uždirbti gauti pakankamai pajamų.

Sprendimai turi būti nukreipti į maržų paskirstymą vertės grandinėje. „Grandinė, kurioje pinigai uždirbami iš maisto produktų, bet šie pinigai nepasiekia ūkininkų ir jų šeimų. Žemės ūkio sektorius turi pereiti nuo priklausomybės nuo mokesčių mokėtojų pinigų prie subalansuoto sektoriaus, kuriame maržos teisingai paskirstomos tarp įvairių suinteresuotųjų rinkos dalyvių. Kol nebus svarstomas šis aspektas, mes tiesiog toliau eisime tuo pačiu keliu, kuris mus, ūkininkus pastūmėjo į nežinią situaciją ir sukėlė protestus atskirose šalyse, kurie sukrėtė visą ES“, rašoma laiške Europos Komisijai.

Šaltinis: manoūkis.lt inf
Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
Visos apklausos