Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
BŽŪP
EP toliau svarsto peticiją dėl išmokų suvienodinimo

Vilnius. Europos Parlamento Peticijų komitetas, nagrinėjantis Lietuvos žemdirbių peticiją dėl išmokų suvienodinimo Europos Sąjungoje, papildomam svarstymui kviečia į posėdį Lietuvos žemės ūkio tarybos atstovą.

Vasarį Jonavoje įvykusio Visuotinio žemdirbių suvažiavimo metu peticija su 52359 žemdirbių parašais buvo įteikta europarlamentarui Broniui Ropei, o šis ją perdavė Peticijų komitetui. Pavasarį Europos Parlamentui peticiją įteikė Lietuvos žemės ūkio taryba.

Kreipimesi į Europos Parlamentą pabrėžiama, kad Lietuvos ūkininkai gauna daug mažesnes išmokas, nei Vakarų Europos žemdirbiai, nors vykdo visus griežtus reikalavimus aplinkos, maisto saugos ir gyvūnų gerovės srityse. Nevienodos BŽŪP išmokos didina Lietuvos ūkininkų emigraciją į kitas ES valstybes nares, kurios yra labiau išsivysčiusios ir gauna didesnę ES fondų paramą.

Bioversija 2024 07 09 m7

Lietuvos žemdirbiai neprašo nuolaidų, išlygų, lengvatų, bet reikalauja, kad Europos Komisija laikytųsi Stojimo į ES Akto nuostatų, kuriose užfiksuotas laipsniškas išmokų didinimas, ir Europos valstybių ir vyriausybių vadovų tarybos susitarimo, kad ne vėliau kaip 2020 m. visos valstybės narės turėtų pasiekti bent 196 Eur už hektarą išmokas (dabar akivaizdu, kad faktiškai jos bus 20 Eur mažesnės).

Lietuvos žemės ūkio taryba atmetė Europos Komisijos paaiškinimą, kad problemą išspręs Briuselio siūloma išmokų konvergencija po 2020 m. Tarybos rašte, kurį 2018 m. rugsėjį pasirašė jos pirmininkas, LŽŪBA prezidentas Petras Puskunigis, pabrėžiama, kad pagal Europos Komisijos pasiūlymą išmokų didinimo pradžia siejama su 170 Eur/ha išmoka, tad nesunku prognozuoti, kad dar 2013 metais pažadėtoji 196 Eur/ha išmoka bus pasiekta tik 2027 metais.

„Manipuliacijos formulėmis, statistiniais duomenimis, procentais ir pan. išsėmė Lietuvos žemdirbių kantrybę ir su tolesne diskriminacija jie nebegali ramiai taikstytis“, rašoma Lietuvos žemės ūkio tarybos laiške Europos Parlamento Peticijų komitetui. Reaguodamas į pateiktus argumentus, Peticijų komitetas sausio mėn. svarstys klausimą papildomai.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos