Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
BŽŪP
Ekonominė našta ir biurokratija smaugia ūkininkus visoje ES. Briuselis privalo reaguoti!
Ūkininkų protestas Prancūzijoje. Shutterstock nuotr.

Briuselis. Naštą patiria daugumos Bendrijos šalių ūkininkai – nuo Vakarų iki Rytų Europos, todėl sprendimai turi būti priimti Europos Sąjungos (ES) lygiu.

Šį raginimą Europos Komisijos pirmininkei Ursulaʼai von der Leyen skirtame atvirame laiške išdėtė skėtinių žemdirbių organizacijų „Copa“ ir „Cogeca“ vadovai Christianeʼa Lambert (Kristina Lambert) ir Lennartʼas Nilsson‘as (Lenartas Nilsonas).

„Ekonominė našta ir biurokratija smaugia ūkininkus visoje ES. Klimato ir geopolitinių krizių padariniai daro didelį poveikį mūsų ūkiams – jiems bus taikoma daugiau suvaržymų ir daugiau europinių reglamentų, kurie turės rimtų ir negrįžtamų padarinių gamybai, pajamoms ir importo padidėjimui.

Bioversija 2024 07 09 m7

Per pastaruosius kelerius metus energingai kalbėjome, bet nebuvome išgirsti! Dėl to padėtis daugelyje valstybių narių šiuo metu labai įtempta, o ūkininkai išeina į gatves, nes Europos šeimos ūkininkavimui iškilo pavojus“, – rašoma laiške.

Atsiliepdamos į EK vadovės pasiūlytą strateginį dialogą dėl žemės ūkio ateities, „Copa-Cogeca“ ragina skubiai pateikti atsakymus į klausimus, kuriuos užduoda tūkstančiai ūkininkų:

  • pagaliau nuspręsti dėl labai reikalingų išlygų, leidžiančių nukrypti nuo BŽŪP sąlygų (pvz., GAAB 6, 7 ir 8), ekologinių schemų ir tuo grindžiamų agrarinės aplinkosaugos ir klimato įsipareigojimų 2024 m. (reikia bendrų veiksmų, kad būtų pašalintos šios sunkios problemos);
  • pritaikyti kitą pasiūlymą dėl Ukrainos autonominių prekybos priemonių (ATM), sukuriant sistemą, kuri užtikrintų, kad visų Ukrainos žemės ūkio produktų siuntų paskirties vieta būtų nustatyta prieš įvežant į ES. Taip pat įdiegti sistemą, užtikrinančią, kad Ukrainos produktai pasieks šią galutinę paskirties vietą ir nepateks kitur. Be to, importo slenksčių įvedimas bet kuriai žemės ūkio prekei, kuriai taikomas prekybos liberalizavimas, būtų grindžiamas 2021 ir 2022 m. metiniu arba ketvirčio vidurkiu;
  • užtikrinti ūkių gamybos standartų abipusiškumą ir vienodas sąlygas sąžiningai prekybai užtikrinti. Prekybos rūpesčiai gerokai viršija prekybos su Ukraina liberalizavimo poveikį. Šia prasme Mercosur susitarimas yra nepriimtinas daugumai ES ūkininkų. Šiuo metu nuolatinis siekis pasiekti susitarimą bus suvokiamas kaip tolesnė ūkininkų bendruomenės provokacija ir padidins Europos Komisijos priimtų sprendimų atmetimą.

„Likus keliems mėnesiams iki svarbiausių Europos ateičiai rinkimų, ūkininkų bendruomenė, kuri yra pagrindinė pirmosios Europos bendrosios politikos veikėja, tikisi Europos vykdomosios valdžios reakcijos, kad galėtų tęsti savo veiklą priimtinomis sąlygomis“, – nurodoma laiške.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos