Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
BŽŪP
EK vadovė ragina atsisakyti pesticidų mažinimo plano
Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen. Nuotrauka © European Union 2024

Strasbūras. Europos Komisijos (EK) vadovė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) antradienį pranešė rekomenduojanti atsisakyti plano sumažinti pesticidų naudojimą žemės ūkyje ir taip padaryti nuolaidą protestuojantiems Europos ūkininkams.

Kai kuri užsienio žiniasklaida tokį EK vadovės pasisakymą ir atsitraukimą dėl pesticidų mažinimo jau spėjo pavadinti pirmuoju žaliojo kurso pralaimėjimu,

U. von der Leyen Europos Parlamente kalbėjo, siūlymas dėl pesticidų jau tapo poliarizacijos simboliu. Ji teigė, kad ūkininkai nusipelno būti išklausyti ir išsakė ketinimus atsiimti savo siūlymą dėl pesticidų. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Kalbėdama ji taip pat priminė, kad visoje Europoje vyksta ūkininkų protestai, Briuselyje jie vyko ir per Europos vadovų tarybos sesiją. U. von der Leyen teigė, kad daugelis žemdirbių jaučiasi įstumti į kampą.

Ji pabrėžė, kad ūkininkai pirmieji pajunta klimato kaitos padarinius, jaučia Rusijos sukelto karo poveikį, tačiau vis tiek jis kasdien sunkiai dirba tam, kad užtikrintų apsirūpinimą maistu. 

„Manau, esame skolingi jiems dėkingumą, padėką ir pagarbą“, – kalbėjo EK vadovė. Ji pabrėžė, kad dialogas tebevyksta, tačiau nuo poliarizuotų diskusijų reikėtų pereiti prie pasitikėjimo kūrimo, nes būtent tai ir yra sprendimų pagrindas.

Socialiniame tinkle „X“ U. von der Leyen antradienį rašė, kad, norint užtikrinti efektyvią gamtos apsaugą, tam turi būti ir dosnus paskatinimas.

„Tik tada, kai ūkininkai galės gyventi iš žemės, jie investuos į ateitį. Kai pasieksime savo aplinkosaugos tikslus, ūkininkai galės užsidirbti pragyvenimui. Ūkininkai tai žino. Turėtume jais labiau pasitikėti“, – rašė U. von der Leyen.

EK vadovės teigimu, nepaisant dabartinio atsitraukimo pesticidų klausimas turėtų ir toliau išlikti politinėje darbotvarkėje, galėtų būti pateiktas ir naujas, brandesnis siūlymas. Vis dėlto, užsienio žiniasklaidos teigimu, dėl artėjančių Europos Parlamento rinkimų naujasis siūlymas bus jau kitos EK užduotis.

Šaltinis: AFP-BNS, manoūkis.lt
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos