Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
BŽŪP
Derybose dėl BŽŪP Lenkija atsidūrė ant pliko dirvono

Briuselis, balandžio 8 d. Žlugo Lenkijos ambicijos išnaudoti savo būsimą pirmininkavimą Europos Sąjungoje konstruktyvioms diskusijoms dėl Bendrosios žemės ūkio politikos ateities, kadangi ES žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaro Dačiano Čioloso pasiūlymai šiuo klausimu nebus skelbiami iki rudens, - rašo „European Voice".

„Lenkams neužteks laiko, kad nustebintų kitų šalių ministerijų kolegas galimybėmis paveikti diskusijas dėl BŽŪP reformos", - rašo Briuselio savaitraštis.

„European Voice" primena, kad ES komisarui pavyko įtikinti Lenkiją pritarti pateiktai BŽŪP vizijai, tačiau kalbant apie Lenkijos planus vadovauti deryboms dėl Europos žemės ūkio politikos ateities šių metų antrąjį pusmetį, Varšuva liko suvedžiota. „ES politikos formavimui, kaip ir žemės ūkiui, būdingas sezoniškumas", - rašo laikraštis. Tačiau politiniai ir gamtiniai sezonai skiriasi.

„Politinis rudens sezonas baigiasi gruodžio 21-ąją. Mes esame labai nusivylę", - sakė laikraščiui vienas Lenkijos diplomatų. Jis atkreipė dėmesį, kad Europos Komisija planuoja pateikti pasiūlymus dėl Bendrosios žemės ūkio politikos ateities spalio arba lapkričio mėnesį. „Šiuo atveju Lenkijos pirmininkavimas pasmerktas nuliniam rezultatui: net tuo atveju, jeigu pasiūlymai bus paskelbti rudens viduryje, Lenkija geriausiu atveju galės pasidalyti savo pastebėjimais tik apie tai, kaip krenta medžių lapai", - citatos pabaiga.

Savaitraštis primena, kad dėl Bendrosios žemės ūkio politikos turi būti susitarta iki 2012 m. pabaigos, o tai reiškia, kad ES deryboms šiuo klausimu vadovaus kitos dvi pirmininkavimą iš Lenkijos perimsiančios valstybės - Danija ir Kipras.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos