Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
BŽŪP
BŽŪP: nuo gynybos – prie gamybos ir plėtros

Varšuva, kovo 29 d. ES biudžeto komisaras lenkas Janušas Levandovskis (Janusz Lewandowski) pareiškė, kad Europos Sąjungos 2014-2020 m. finansų vizija bus paskelbta birželio 29 d., vienas iš jos ramsčių bus žemės ūkis, praneša svetainė ppr.pl.

„Lenkijos kaimas gali tikėtis tvirtos žemės ūkio politikos, finansuojamos iš Briuselio. Tai vienintelė labiausiai visas Bendrijos šalis apimanti politikos kryptis. Ji buvo sukurta pokario metais kaip apsirūpinimo maistu politika. Dabar iš bendrų ES biudžeto lėšų finansuojamos ir kitos kryptys, kaip antai sanglaudos politika, tačiau „žemės ūkio ramstis" išlieka", - sakė J. Levandovskis.

Komisaras pažymėjo, kad būsimo ES septynerių metų finansinio laikotarpio pasiūlymų svarstymas, yra „nepageidaujama dovana Lenkijai jos pirmininkavimo ES metu". Anot komisaro, vengrai maldavo, kad diskusijos dėl naujos finansinės perspektyvos nesutaptų su jų pirmininkavimu.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Problemiška yra gal tik tai, kad galėsime pasiūlyti savo ūkininkams daugiau [tiesioginių išmokų - red.], tačiau nebūtinai tiek, kaip Vakaruose, nes Vokietijos, Olandijos, Italijos ir kai kurių kitų šalių politiniai lyderiai turėtų paaiškinti savo žemdirbiams, kodėl jie praras dalį pajamų, nors pritaria naujai finansinei perspektyvai arba kitaip - septynerių metų finansinei taikai", - sakė J. Levandovskis.

ES biudžeto vadovas pabrėžė, kad pirmininkavimą perėmusi šaliai nedera smarkiai akcentuoti savo šalies interesų.

Anot komisaro, ryškėja galimybė sumažinti tiesioginių išmokų skirtumus tarp šalių, visų pirma padidinti mažiausias išmokas (tiesioginės išmokos Estijoje sudaro 95 EUR/ha, Belgijoje - 460 EUR/ha).

Anot Lenkijos žemės ūkio ministro Mareko Savickio, jei iki 2012 metų pabaigos visoms 27 ES šalims pavyktų susitarti dėl būsimos Bendrosios žemės ūkio politikos - tai būtų didžiulė sėkmė, tačiau pasiekti susitarimą gali būti labai sunku.

Ministro teigimu, prasidėjus diskusijoms kiekvienas turi kelti bendrosios žemės ūkio politikos klausimus aiškiai ir akivaizdžiai. Bendroji žemės ūkio politika turi tolti nuo istorinių mokėjimų, ir orientuotis į naujus kriterijus. Bendroji žemės ūkio politika iš gynybinės politikos turi tapti gamybos plėtros ir konkurencingumo politika.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos