Vašingtonas. „Su savo Žaliuoju kursu Europa žengs aukštų maisto kainų ir mažo derlingumo keliu“, - teigia JAV žemės ūkio sekretorius Sonis Perdju (Sonny Perdue).
Dar spalio pradžioje JAV žemės ūkio sekretorius S. Perdju savo komentare naujienų platformoje euobserver.com griežtai kritikavo Europos žemės ūkio politiką ir jos Žaliąjį kursą. Europa galvoja apie visus, išskyrus savo ūkininkus - tokia buvo pagrindinė aukšto JAV žemės ūkio pareigūno tuomet išsakyta mintis.
JAV žemės ūkio sekretorius savo komentare ragino imtis žemės ūkio naujovių, kurias ES savo ūkininkams nuolat draudžia.
Pasak S. Perdju, ES strategija „Nuo lauko iki stalo“ labiau pagrįsta politinė logika, o ne žemės ūkio mokslu, todėl su savo Žaliuoju kursu Europa eis aukštų maisto kainų ir mažo derliaus keliu.
Praėjusią savaitę JAV žemės ūkio sekretoriaus pavaduotojas, atsakingas už prekybą ir užsienio žemės ūkio reikalus, Tedas Makinėjus (Ted McKinney) vėl puolė kritikuoti Europos Sąjungą per Briuselio analitinio centro „Farm Europe“ surengtą internetinį seminarą.
„Daugelį metų europiečiai atakavo JAV dėl esą akivaizdžiai nestabilios mūsų žemės ūkio sistemos. Tačiau pati ES turi omenyje tik vieną tvarumo ramstį: ekologiją“, - sakė Makinėjus. Jis pridūrė, kad Europos žemės ūkio politikoje ignoruojami socialiniai ir ekonominiai aspektai, ypač strategijoje „Nuo lauko iki stalo“.
Pasak T. Makinėjaus, amerikiečių žemės ūkio tikslas visada buvo prisidėti prie pasaulio gyventojų išmaitinimo. Esą per pastaruosius 90 metų Amerikos ūkininkai padidino žemės ūkio produktyvumą daugiau nei 400 proc., o žemės ūkio naudmenų plotą sumažino 9 proc.
Jis teigė, kad tokio rezultato galima pasiekti tik diegiant inovacijas žemės ūkyje, ir paprašė ES atlikti moksliškai pagrįstą ir skaidrų naujų biotechnologinių metodų, tokių kaip genų redagavimas (vadinamosios „genų žirklės“ - CRISPR/Cas) vertinimą. Jo nuomone, tik taip - naudodamas naujas technologijas - žemės ūkis gali pagerinti savo aplinkosauginį, socialinį ir ekonominį tvarumą.
Standartų, kurie stabdo tam tikrų technologijų praktinį taikymą žemės ūkyje, įvedimas yra ES teisė, tačiau, pasak T. Makinėjaus, ši pozicija veikia visus (ne tik europiečius žemdirbius).
„Europa yra atskaitos taškas visam pasauliui, įskaitant šalis, kurioms žemės ūkio naujovės reikalingos daug skubiau nei patiems europiečiams“, - sakė T. Makinėjus ir paminėjo, kad tokia ES politika yra neatsakinga, atsižvelgiant į nuolat augantį pasaulio gyventojų skaičių. Apie tai rašo portalas topagrar.com.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ieškoma aiškaus biologinės kontrolės apibrėžimo
2024-12-12 -
Būsimas ES žemės ūkio komisaras apie gyvulininkystę, Ukrainą, subsidijų suvienodinimą
2024-11-29 -
ES teismas atmetė Lietuvos ieškinį dėl sumažintos paramos žemės ūkiui
2024-11-27
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02 -
Mažins finansinę naštą žemės ūkyje naudojamo transporto valdytojams
2024-12-04
(0)