Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
BŽŪP
1:0 – Gamtos atkūrimo reglamento naudai
Pixabay.com nuotr.

Strasbūras. Europos liaudies partijos (ELP) siūlymas nepriimti Gamtos atkūrimo reglamento atmestas Europos Parlamento Aplinkos komitete. Kas toliau?

Už Gamtos atkūrimo reglamento atmetimą balsavo 44, prieš – taip pat 44 Komiteto nariai, susilaikiusiųjų nebuvo, o lygus balsų pasiskirstymas laikomas pasiūlymo atmetimu.

Vėliau Komiteto nariai balsavo dėl Gamtos atkūrimo reglamento pakeitimų, tačiau galiausiai balsavimas atidėtas iki birželio 27 dienos.

Bioversija 2024 07 09 m7

Vis dėlto dar neaišku, ar Aplinkos komitetas priims Reglamentą, ar vis tik jį atmes. Mat šį kartą jį gali atmesti ne tik priešininkai, bet ir šalininkai, nerimaujantys, kad pataisų kiekis galimai padarė dokumentą nenuoseklų.

Nepriklausomai nuo to, Komitetas siūlymui pritars ar jį atmes, jis vis tiek bus teikiamas kitą mėnesį vyksiančiame plenariniame posėdyje.

Susitarimo šalininkai teigia, kad įstatymas yra esminė priemonė, padėsianti ES pasiekti klimato ir biologinės įvairovės tikslus, o kritikai vis kartoja, jog įstatymas kels grėsmę žemės ūkiui ir pakenks maisto saugumui Europoje.

EP žaliųjų atstovas spaudai klimato politikos klausimais Michaelʼas Blossʼas (Michaelas Blosas) po balsavimo džiaugėsi, kad konservatoriams nebuvo leista „išmesti klimato apsaugos įstatymo į šiukšlių dėžę“. 

Pagrindinė derybininkė dėl įstatymo iš ELP Christine Schneider teigė, kad, nepaisant to, jog galutinis balsavimas vis dar laukia, tačiau „tai jau yra spjūvis į veidą Komisijai ir pirmininko pavaduotojui F. Timmermansʼui“.

ES skėtinė žemdirbių organizacija „Copa-Cogeca“ ketvirtadienį taip pat pakartojo raginimą nepritarti Gamtos atkūrimo projektui, kritikuodama jį dėl numatomo tinkamo finansavimo trūkumo.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos