Berlynas. Vokietija sušvelnino vilkų medžiojimo taisykles dėl vis didėjančio jų keliamo pavojaus ūkininkų gyvuliams.
Pagal naujas taisykles, kurias patvirtino Vokietijos vyriausybė, licencijuoti medžiotojai bus kviečiami šaudyti vilkus, kai bus akivaizdūs jų išpuoliai prieš gyvulius.
Kadangi dažnai neįmanoma nustatyti, kuris vilkas užpuolė, naujos taisyklės sudaro galimybę išnaikinti visą vilkų gaują. Iki šiol buvo leidžiama naikinti tik vilkus tik tokiu atveju, jei jie keldavo grėsmę žmonių saugumui.
Naujas reglamentas yra atsakas į dramatišką vilkų sugrįžimą Vokietijon. Vos prieš dvidešimt metų šalyje buvo nelikę vilkų, nes jie buvo beveik išnaikinti medžiotojų XX a. pradžioje.
Bet po komunizmo žlugimo jie grįžo natūraliai, migruodami iš Lenkijos, kai pasienio tvoros buvo pašalintos.
2015 m. vilkų gauja buvo nufotografuota netoli Hamburgo, antrojo pagal dydį Vokietijos miesto. Ten vilkai pastebėti klajojantys po kaimus ir gyvenvietes, ieškodami maisto.
Vyriausybės duomenimis šalyje yra apie 400 vilkų, o ūkininkų asociacijos teigia, kad jų yra daugiau nei 1000.
Nors Vokietija sveikino vilkų sugrįžimą kaip sėkmės istoriją, tačiau ūkininkai nebuvo tokie laimingi. Jie sako, kad griežti apsaugos įstatymai paliko juos bejėgius apsaugoti savo gyvulius nuo vilkų.
Žemės ūkio ministrė Julija Kliokner (Julija Klöckner) pasidžiaugė aplinkos ministerijos sprendimu. Anot jos, buvo neįmanoma paaiškinti žmonėms, kad iki šiol siautėję vilkai galėjo būti nušauti tik po DNR testų, taip nustatant konkretų vilką, užpuolusį gyvulius.
Naująsias taisykles kritikuoja aplinkosaugininkai. Anot jų, tai populistinis sprendimas, kuris nieko neišspręs. Vilkų šaudymas galės tęstis tol, kol tęsis išpuoliai. Tai reiškia, kad gali būti išžudyta visa gauja. Tačiau kiekvienam naujam vilkui nušauti bus reikalingas naujas leidimas.
Naujos taisyklės nesuteikia teisės vilkus šaudyti mėgėjams medžiotojams. Medžioklė išliks griežtai kontroliuojama, ir tik licencijuotiems medžiotojams bus leista šaudyti gyvūnus. Taip pat leista šaudyti vilko ir šuns mišrūnus. Gyventojams draudžiama šerti ir prisijaukinti vilkus.
Lietuvoje ūkininkai taip pat ne kartą prašė nustatyti didesnes vilkų medžioklės kvotas. Praėjusį rudenį 2018-2019 m. medžioklės sezonui buvo nustatyta maksimali 110 vilkų sumedžiojimo kvota. Pagal Medžioklės taisykles vilkų medžioklės sezonas prasideda spalio 15 d. ir tęsiasi iki balandžio 1 d. (išnaudojus sumedžiojimo limitą, sezonas užbaigiamas anksčiau).
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Plečiamas saugomų teritorijų tinklas
2024-11-21 -
Pasodintas pirmas eksperimentinis agromiškininkystės laukas
2024-11-15 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)