Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Aplinka, miškai
Vandens naudojimo klausimus spręs Vyriausybė?

Vilnius. Požeminio vandens naudojimo ir apmokestinimo problemos tebesitęsia. Seimo Kaimo reikalų komitetas trečiadienį vykusio nuotolinio posėdžio metu galiausiai nusprendė įpareigoti Vyriausybę spręsti šį klausimą.

Jau nebe pirmame posėdyje sugrįžtant prie vandens naudojimo ir jo apmokestinimo, praėjusiame KRK posėdyje buvo diskutuota, kad į šio klausimo sprendimą turėtų įsitraukti aplinkos ir žemės ūkio ministrai.

„Mes buvome kalbėję, kad dalyvaus ministrai. Jie dalyvauja?.. Jei nedalyvauja, tikrai siūlau nesvarstyti. (...) Norime, kad jie susėstų ir sutartų, Komiteto nariai išgirstų jų nuomones, nes dabar kardinaliai skiriasi. Ir ką mes čia priimsime, geriausius sprendimus, deja, jie nebus įgyvendinti, jei dvi ministerijos per tą kalnelį nesueis“, - kalbėjo parlamentaras Kazys Starkevičius.

Bioversija 2024 04 26 m7

Jam antrino ir KRK pirmininkas Andrejus Stančikas, teigdamas, kad situacijai būtinas politinis sprendimas.

Vis dėlto Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkienė atkreipė Seimo narių dėmesį, kad stringant sprendimams valdžios institucijose, per tą laiką gali būti pritaikytos skaudžios sankcijos žemdirbių atžvilgiu. „Jei jūs po savaitės ar kitos užbaigsite protokolus, ten, kur jau pradėtos patikros, iš karto reikės pradėti mokėti“, - ne tik taikyti amnestiją, bet ir stabdyti jau pradėtus procesus prašė Z. Cironkienė.

Tuo tarpu aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė priminė, kad dabar galiojančius ir požeminio vandens naudojimą reglamentuojančius teisės aktus priėmė Seimas, tad jo nariai galėtų inicijuoti ir jų pataisas.

„Klausimas, kiek tos diskusijos užsitęs, ar įmanoma iki rugsėjo 30 d. juos priimti. Jūs puikiai suprantate, kokias diskusijas sukelia tokio pobūdžio pakeitimai“, - kalbėjo viceministrė, pridurdama, kad jau pradėtos procedūros turi būti ir tinkamai, pagal teisės aktų reikalavimus, pabaigtos.

Anot jos, nuo liepos pabaigos nauji patikrinimai nevykdomi ir, vertinant diskusijas bei Aplinkos ministerijos siūlomus teisės aktų pakeitimus, numatyti tik metų galui.

Galiausiai parlamentaras K. Starkevičius pasiūlė, atsižvelgus į tai, „kad ministrai neatvyko, nors buvo ne kartą kviesti“, klausimą perduoti spręsti Vyriausybei. Toks sprendimas ir buvo priimtas, o Vyriausybei perduoti anksčiau suformuoti KRK siūlymai.

Siūlyta peržiūrėti leidžiamo išgauti požeminio vandens kiekius bei įkainius bendruomenėms ir žemės ūkio subjektams. Taip pat atskirai nustatyti baudų dydį už tyčinius ir netyčinius leidžiamo išgauti požeminio vandens kiekio pažeidimus. Jei toks diferencijavimas bus priimtas, nustatyti ir kompensavimo mechanizmą tiems naudotojams, kurie jau apmokėjo baudas. Esant reikalui, iki šių metų rugsėjo 30 d. priimti teisės aktų pakeitimus arba pateikti jų projektus Seimui.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos