Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Aplinka, miškai
Teks reaguoti į gyventojų siūlymus dėl sanitarinių zonų
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Sugriežtinta tvarka, kaip visuomenė turės būti informuojama apie planuojamą aplinką teršiančio verslo veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimą. Vienas naujų reikalavimų – nurodyti, ar atsižvelgta ir kaip atsižvelgta į gyventojų pastabas. Nesant šios informacijos strigtų veiklos leidimų išdavimo procedūros. 

Teigiama, kad visuomenė galės geriau susipažinti su tokio vertinimo rengimo dokumentais.

„Tai padės gyventojams gauti išsamesnę informaciją, kaip atsižvelgiama į jų išsakytas pastabas per projekto viešąjį aptarimą, aktyviau įsitraukti į vertinimo procesą, kuriant švarią ir saugią gyvenamąją aplinką“, – teigiama Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime.

Bioversija 2024 04 15 m7

Dabar planuojant ar vykdant ūkinę veiklą, kuriai reikia nustatyti sanitarinės apsaugos zonas (SAZ), kai neatliekamas poveikio aplinkai vertinimas (PAV), įmonės privalo parengti planuojamos veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimo ataskaitą ir ją pristatyti gyventojams per viešą susirinkimą, o jų pasiūlymai ir svarstymas turi būti fiksuojami susirinkimo protokole. 

Iki šiol to ir užtekdavo, tačiau pagal naują tvarką tokio vertinimo ataskaitos rengėjas privalės nurodyti, kaip atsižvelgta ar neatsižvelgta į gyventojų pastabas, atsakyti į jas ir šią informaciją pateikti visuomenei. 

Be to, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) turės būti pateikti visi dokumentai, susiję su visuomenės informavimu, kitu atveju NVSC negalės tokios ataskaitos priimti. 

Seimas praėjusių metų gruodį įteisino privalomą poveikio sveikatai vertinimą. Jį teks atlikti taršiam verslui, kuris iki 2022 m. pabaigos nespėjo arba delsė įregistruoti SAZ aplink savo teritorijas. 

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos