Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Aplinka, miškai
Sukurta nauja bičių stebėsenos sistema

Varšuva. Gdansko technikos universiteto (Lenkija) studentai išrado būdą, kaip stebėti bičių gyvenimą, neatidarius avilio. Viduje įmontuoti prietaisai matuos temperatūrą, drėgnį, vertins medaus kiekį bei kaups duomenis apie kiekvieną vabzdžių šeimą.

Yra daug situacijų, kuomet būtina žinoti, kas vyksta avilyje, pavyzdžiui, kaip bitės žiemoja, ar anksti pavasarį joms užtenka maisto, koks bus medunešis vasarą. Nuo šiol bitininkui nereikės kas kartą važiuoti kelis kilometrus iki avilių, kurti dūminę ir trukdyti bites, atidengiant avilio stogą, rašo lenkų portalas „Nauka w Polsce“.

Jauni inžinieriai sukūrė nuotolinio vertinimo sistemą, kuri ne tik renka informaciją apie būklę avilyje, bet ir lygina ją su statistiniais duomenimis. Tokiu būdu lengva pastebėti temperatūros, drėgnio nuokrypius nuo normos, vertinti korių prisipildymą ir medunešį. Duomenys kaupiami ir archyvuojami centriniame serveryje, todėl galima greitai ir išsamiai išanalizuoti kiekvienos šeimos būklę kelių metų bėgyje.

Bioversija 23 01 16

Išradimo autorių nuomone, ši sistema naudinga ne tik bitininkams, bet mokslininkams. Nesutrikdant įprasto gyvenimo avilyje, įmanoma stebėti, kaip bitės reaguoja į besikeičiančias aplinkos sąlygas, nepalankius veiksnius. Tyrimų rezultatai padėtų nustatyti ir eliminuoti priežastis, kurios lemia bičių populiacijos mažėjimą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos