Vilnius. Daugelis ūkininkų ir sodininkų skundžiasi, kad šią vasarą laukuose, gėlynuose ir daržuose – sraigių ir šliužų antplūdis. Šie kenkėjai niokoja daugelį kultūrinių augalų.
Kova su šiais kenkėjais gali būti itin sunki, todėl pastaruoju metu Valstybinė augalininkystės tarnyba (VAT) prie Žemės ūkio ministerijos gauna daug užklausų, kaip juos sunaikinti.
„Šiais metais labai padaugėjo augintojų ir sodininkų mėgėjų, kurie nerimauja dėl šliužų gausos ir nori konsultacijų“, – sako Augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas.
VAT primena, kad Lietuvoje yra registruoti 5 augalų apsaugos produktai, skirti profesionaliajam naudojimui apsaugoti uogynus, daržoves, braškes, dekoratyvinius augalus, javus, žirnius, pupas, rapsus, cukrinius ir pašarinius runkelius nuo šliužų ir sraigių: tai Sluxx, Gusto, Lima Oro, Meridian, Ironmax Pro.
Du iš šių registruotų augalų apsaugos produktų – Sluxx ir Ironmax Pro – yra mažos rizikos augalų apsaugos produktai, juos galima naudoti ir ekologiniuose ūkiuose.
Sodininkams ir daržininkams mėgėjams apsaugai nuo šliužų ir sraigių yra registruoti 3 augalų apsaugos produktai neprofesionaliajam naudojimui – Ferramol, Gusto ir Lima Oro. Jie skirti uogynų, daržovių, auginamų lauke ir šiltnamiuose, bulvių, braškių apsaugai nuo šliužų ir sraigių.
VAT informuoja, kad minėtų kenkėjų naikinimui gali būti naudojamas ir alus. Europos Sąjungoje šis produktas yra patvirtintas kaip moliuskocidas, skirtas apsaugoti augalus nuo šliužų.
Neskiestas alus supilamas į pridengtus indus - gaudykles. Priklausomai nuo išplitusių šliužų kiekio indai gali būti išdėliojami tankumu iki 1 indo viename kvadratiniame metre. Suvilioti kvapo kenkėjai patenka į spąstus. Taigi vengiantiems savo sklypuose naudoti cheminius preparatus taip pat galima rasti išeitį.
O naudojantiems įprastus augalų apsaugos produktus Augalininkystės tarnyba dar kartą primena, kad visi jie turi būti naudojami laikantis etiketėse nustatytų reikalavimų.
MŪ, VAT inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Plečiamas saugomų teritorijų tinklas
2024-11-21 -
Pasodintas pirmas eksperimentinis agromiškininkystės laukas
2024-11-15 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)