Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Aplinka, miškai
Patvirtinti pelkių ir natūralių pievų žemėlapių pakeitimai
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba (VSTT) patvirtino pirmąjį pelkių ir šaltinynų bei natūralių pievų ir ganyklų žemėlapių pakeitimų paketą.

Pelkių ir šaltinynų bei natūralių pievų ir ganyklų žemėlapiai buvo parengti ir patvirtinti 2023 metų pabaigoje, vėliau pradėta kaupti informacija jų tikslinimui.

Atsižvelgiant į ekspertų rekomendacijas, patikrų vietoje rezultatus, žemės savininkų ir valdytojų pateiktus duomenis ir kitą informaciją VSTT kai kurias teritorijas panaikino arba keitė jų ribas. Tarnybos teigimu, pirmuoju žemėlapių pakeitimų paketu įtrauktos tik kelios naujai nustatomos teritorijos.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Didžioji dalis pakeitimų susijusi su 2023 m. pasėlių deklaravimo duomenimis – iš natūralių pievų ir ganyklų žemėlapio buvo išimti naujai suarti ar užsodinti plotai, apie kuriuos neturėta duomenų rengiant pirminį žemėlapį“, – rašoma pranešime.

Patvirtinti žemėlapių pakeitimai bus perduoti Nekilnojamojo turto registro tvarkytojui.

VSTT primena, kad pelkių ir šaltinynų, natūralių pievų ir ganyklų žemėlapių tikslinimas neturi galutinio termino. „Tai – nuolatinis procesas, vykstantis atsižvelgiant į kintančias gamtines aplinkybes. Šie gamtiniai objektai susiformuoja, kinta ir išnyksta arba keičiasi jų ribos. Kinta ir šių teritorijų teisinis reglamentavimas“, – teigia Tarnyba.

Tad žemės sklypų savininkai arba jų atstovai ir toliau galės teikti argumentuotus prašymus dėl patvirtintų žemėlapių tikslinimo. Savininkai, patiriantys nuostolių dėl tokios teritorijoms taikomų specialiųjų žemės naudojimo sąlygų taikymo, turi teisę gauti vienkartines ar periodines kompensacijas pagal numatytą tvarką.

Pelkių ir šaltinynų bei natūralių pievų ir ganyklų teritorijoms taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, čia draudžiama ar ribojama tam tikra ūkinė veikla.

Parengta: pagal VSTT inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos