Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Aplinka, miškai
Miškų valdymą siūloma perduoti Žemės ūkio ministerijai

Vilnius. Trys parlamentarai siūlo miškų valdymą ir valstybės politikos formavimą perduoti Žemės ūkio ministerijai. Dabar šias funkcijas atlieka Aplinkos ministerija.

Tokias pataisas siūlo „valstietis“ Viktoras Rinkevičius, konservatorius Kazys Starkevičius ir socialdarbietis Petras Čimbaras. Pastarieji du parlamentarai dirba Seimo Kaimo reikalų komitete.

„Dabar Aplinkos ministerija vykdo ir ūkinę, ir aplinkosauginę funkcijas. Tai skirtingi dalykai, todėl skirtingos institucijos turi tai atlikti. Ta pati institucija ir išduoda leidimus kirtimams, ir kontroliuoja juos. Reikia atskirti ūkines ir priežiūrines funkcijas, nes negali tas pats ir kontroliuoti, ir užsiimti ūkine  veikla, nes varnas varnui akies nekerta“, – BNS teigė K. Starkevičius.

Bioversija 2024 07 09 m7

P. Čimbaras sako, kad iš Aplinkos ministerijos reikia atimti ir vidaus vandenų ūkio kontrolę.  

„Jau ir taip aplinkosauga nebespėja susitvarkyti su teršėjais. Lenda visokios užtvankos ir vamzdžiai. Pasirodo, aplinkos pareigūnai nesuspėja sužiūrėti, tai tegu meta ūkinę veiklą ir suspės“, – aiškino parlamentaras.

Pataisų iniciatoriai sako, kad Žemės ūkio ministerijos atsakingos už miškininkystę Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse – iš viso 20-yje.

1990–1996 metais Lietuvoje veikė Miškų ūkio ministerija. 1997-aisiais ji buvo prijungta prie Žemės ūkio ministerijos ir pertvarkyta į Miškų ūkio departamentą.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos