


Vilnius. Žemės sklypų savininkai nuo antradienio gali teikti paraiškas ir gauti paramą medžių savaiminukų išsaugojimui bei jų įtraukimui į miško žemės apskaitą.
Dotacijoms numatyta skirti 4 mln. eurų Klimato kaitos programos lėšų, o vienas pareiškėjas gali gauti iki 900 eurų (su PVM) už 1 hektarą, pranešė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).
Į paramą gali pretenduoti ne miško paskirties žemės, kurioje savaime užsisėjo ir sudygo medžiai (savaiminukai), savininkai.
Paraiškos bus priimamos, kol užteks numatytų lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2025 metų rugsėjo 16 dienos.
Pagal Miškų įstatymą medžių savaiminukais, kurių vidutinis amžius ne mažesnis kaip 20 metų, apaugusi ne miško žemė inventorizuojama ir įtraukiama į apskaitą kaip miškas. Jaunesniais savaiminukais apaugę plotai apskaitomi mišku tik žemės savininkui pageidaujant.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“
2025-04-14 -
G. Paluckas: nereikėtų naikinti miškų ūkio
2025-04-10 -
Gamta žaidžia ne pagal taisykles: kaip ūkininkams prisitaikyti?
2025-04-09
Skaitomiausios naujienos
-
Siūlo drausti derlingoje žemėje statyti saulės elektrines
2025-03-19 -
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31
(0)