Briuselis. Gegužės ir birželio mėnesiais atliktos Eurobarometro apklausos ataskaitoje pažymima, kad apie 12 proc. lietuvių nurodo klimato kaitą kaip vieną didžiausių problemų, su kuriomis susiduria visas pasaulis. Daugiau nei šeši iš dešimties (62 proc.) lietuvių mano, kad klimato kaita yra „labai rimta" problema.
Didžioji dauguma lietuvių remia nacionalinius veiksmus energijos vartojimo efektyvumui gerinti (90 proc.) ir energijos iš atsinaujinančių šaltinių vartojimui didinti (89 proc.) iki 2030 metų.
Devyni iš dešimties respondentų (94 proc.) sutinka, kad kova su klimato kaita bus veiksminga tik tuomet, jei visos pasaulio šalys veiks kartu.
Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude Juncker po istorinio susitarimo Paryžiuje sakė: „Pasaulis susivienijo kovodamas su klimato kaita. Šiandien gauname paskutinį šansą ateities kartoms sukurti saugesnį pasaulį, sveikesnę planetą, sąžiningesnę visuomenę ir labiau klestinčią ekonomiką. Šis griežtas susitarimas padės pasauliui pereiti prie švarios energijos. Šis susitarimas yra ir Europos Sąjungos sėkmė. Ilgą laiką buvome pasauliniai lyderiai klimato kaitos srityje, o Paryžiaus susitarimas atspindi mūsų ambicijas."
Susitarimas pasiektas po ilgamečių pasaulinės bendruomenės pastangų. Europos Sąjunga telkė plačią išsivysčiusių ir besivystančių šalių koaliciją, kuriai pavyko užtikrinti sėkmingus Paryžiaus konferencijos rezultatus. Paryžiaus susitarimas - aiškus ženklas investuotojams, verslininkams ir politikos formuotojams, kad pasaulis turės pereiti prie švarios energijos ir nebenaudoti teršiančių iškastinio kuro išteklių.
Europos Sąjunga atliko esminį vaidmenį derantis dėl klimato kaitos Paryžiuje - čia 195 šalys priėmė pirmą istorijoje universalų, teisiškai privalomą pasaulinį susitarimą. Šiame ambicingame susitarime, kurį galima laikyti pirmu esminiu daugiašaliu dvidešimt pirmo amžiuje pasiektu susitarimu, nustatytas pasaulinis veiksmų planas, kad būtų išvengta pavojingos klimato kaitos - juo įsipareigota mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir siekti, kad temperatūros augimas pasaulyje būtų mažesnis už 2 laipsnius Celsijaus, skaičiuojant nuo dvidešimto amžiaus pradžios.
EK atstovybės, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Gruntinio vandens lygio pokyčiai šią vasarą
2024-08-12 -
Meškų judėjimą seks ir medžiotojai
2024-08-09 -
„Natura 2000“ artima aplinka: kas taikoma miškams, atkeliaus ir į žemės ūkį?
2024-08-07
Skaitomiausios naujienos
-
Žemės ūkio bendruomenė neteko aktyvaus ūkininko
2024-08-26 -
K. Starkevičius: tiesioginės išmokos turėtų pasiekti tik ūkininkaujančius
2024-08-20 -
Ministras stabdo ūkio veiklos žurnalų pildymą
2024-08-30
(0)