Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Aplinka, miškai
Interaktyvioje švieslentėje – ŠESD kiekių duomenys ir pokyčiai

Vilnius. Nuo šiol nacionalinius duomenis apie šiltnamio efektą sukeliančias dujų (ŠESD) kiekius ir jų pokyčius nuo pat 1990 m. bus galima matyti vienoje vietoje.

Aplinkos apsaugos agentūra sukūrė interaktyvią švieslentę, kurios pirmoje dalyje, pasirinkus norimą laikotarpį, galima analizuoti susidariusio ŠESD kiekio pokytį pagal sektorius.

Antrojoje dalyje, pasirinkus norimus metus, duomenis galima analizuoti pagal dujas (metanas, anglies dioksidas, azoto dioksidas, fluorintos dujos) ir sektorius.

Bioversija 2024 08 19 m7

Pasak Aplinkos apsaugos agentūros Šiltnamio efektą sukeliančių dujų vertinimo skyriaus vedėjos Eglės Kairienės visuose sektoriuose ŠESD kiekis mažėja, išskyrus transporto sektorių. pasirinkus trumpesnį laikotarpį, pokyčiai nėra tokie dideli, tačiau vizualiai galima iš karto įvertinti, kokios yra tendencijos vykdant įsipareigojimus mažinti šių dujų išsiskyrimą į atmosferą.

Kaip rodo duomenys, prie anglies dioksido išmetimų labiausiai prisideda transporto, energetikos ir pramonės sektoriai, o metabo ir azoto suboksido – žemės ūkio sektorius. Šioje švieslentėje taip pat galima matyti, kokia dalis ŠESD buvo absorbuota, bei kokia dalis ŠESD išsiskyrė dėl kuro deginimo.

Anksčiau visa ši informacija viešai buvo skelbiama skirtingų ataskaitų duomenų lentelėse. Dabar stebėti informaciją ar ją analizuoti galima paprasčiau. 

Kartą per metus švieslentė bus papildoma naujais duomenimis. Dabar atnaujinti duomenis Aplinkos apsaugos agentūra numato balandį. 

Ateityje planuojama ŠESD švieslentes pildyti ir detalesniais skirtingų sektorių duomenimis, kad galima būtų analizuoti ŠESD pokyčius konkrečiame sektoriuje pagal kategorijas, t. y. būtų galima matyti, kaip keitėsi ŠESD emisija iš gyvulių žemės ūkio sektoriuje, kuri žemės ūkio sektoriaus kategorija daugiausiai sugeneruoja azoto dioksido ir pan.

Parengta: pagal AAA inf.
    Gudinas -  23 06 14
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kas stabdo ūkyje naudoti atsinaujinančią energiją?
    Visos apklausos