Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Aplinka, miškai
Gyvūnų gerove rūpinsis Aplinkos ministerija

Vilnius. Seimas pritarė, kad Aplinkos ministerija formuotų gyvūnų augintinių gerovės politiką ir valdytų Gyvūnų augintinių registrą.

Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimai numato, kad Aplinkos ministerija iš Žemės ūkio ministerijos nuo 2023 m. sausio 1 d. perims teisėkūros funkcijas – rengs gyvūnų gerovę lemiančius teisės aktus. Taip pat Aplinkos ministerija perims gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo reglamentavimą.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba liks atsakinga už gyvūnų globėjų, gyvūnų augintinių veisėjų, gyvūnų globos namuose ir gyvūnų augintinių viešbučiuose laikomų kačių, šunų ir šeškų ženklinimo ir registravimo reikalavimų laikymosi priežiūrą, taip pat toliau vykdys ir kitas galiojančio Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo jai  priskirtas funkcijas.

Bioversija 22 08 31

Savivaldybių administracijoms numatoma pavesti kontroliuoti, ar šunų, kačių ir šeškų laikytojai ar savininkai nustatyta tvarka yra suženklinę ir užregistravę laikomus gyvūnus augintinius.

Rudens sesijoje šis klausimas buvo svarstytas ir parlamentiniame Kaimo reikalų komitete, jo nariai tokiam sprendimui nepritarė, pagrindinis, Aplinkos apsaugos komitetas buvo „už“.

Parengta: pagal AM, MŪ inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija