Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Aplinka, miškai
Gamtos atkūrimo reglamentas sulaukia ne tik palaikymo
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Briuselis. Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetas atmetė siūlymą dėl Gamtos atkūrimo reglamento. ES skėtinė žemdirbių organizacija „Copa-Cogeca“ sveikina tokį sprendimą ir teigia, jog toks EP komiteto sprendimas rodo, jog jiems tikrai rūpi žemdirbių interesai.

Kaip teigiama „Copa-Cogeca“ pareiškime, jie jau kurį laiką su pasibaisėjimu žiūrėjo, kaip gamtos atkūrimo pasiūlymas vis labiau ir labiau tolsta nuo realybės, praranda racionalų pagrindą.

Teigiama, kad palaikymo EP Komitete nesulaukta visų pirma dėl to, kad nuo pat pradžių Europos Komisijos (EK) siūlyme nebuvo atsižvelgta į neblogėjimo kriterijus, nesiūlytas tinkamas finansavimas, norint pasiekti užsibrėžtus tikslus. Klausimų kilo ir dėl agrarinių bei miškų ekosistemų.

Bioversija 23 09 01 m7

„Copa-Cogeca“ teigia taip pat negalinti pritarti dabartiniam siūlymui, nebent jis būtų stipriai koreguojamas, tuo pačiu dėkoja EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetui už pagarbą ūkininkams ir jų atstovavimą.

Žemdirbių organizacija pabrėžia, kad į tokį Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto sprendimą turi atsižvelgti ir Aplinkos komitetas. „Copa-Cogeca“ teigimu, geras Gamtos atkūrimo reglamentas negali būti sukurtas be aiškaus ūkininkų įsipareigojimo, tad vietoj grasinimų ir neaiškių susitarimų EK turėtų būti pasirengusi sėsti prie stalo ir būti realistiška bei racionali.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14
Bayer 2023 08 21

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
Visos apklausos