Kėdainiai/Kaunas. Audinių fermoje Juodžių kaime, Kėdainių rajone, kuri priklauso žvėrelius veisiančiai ir auginančiai uždarajai akcinei bendrovei „Farmers LT", aplinkosaugininkai aptiko pažeidimų. Augintojai teigia, kad sensacingi pranešimai apie netinkamą gyvūnų priežiūrą - tai gyvūnų gynėjų pučiamas burbulas.
Praėjusią savaitę Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros pareigūnai nuvyko patikrinti šios fermos, vos tik į juos kreipėsi gyvūnų teises ginanti organizacija „Tušti narvai" su informacija apie netinkamą audinių priežiūrą.
Gyvūnų gynėjų išplatintoje slapta filmuotoje medžiagoje teigta, kad gyvūnai laikomi neleistinomis sąlygomis, kritę gyvūnai deginami.
Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tikrintojai minėtame ūkyje rado du gyvūnus su nedidelėmis žaizdelėmis uodegose ir vieną silpnai besijaučiantį dėl dehidracijos, nors, kaip pažymi audinių augintojai, ūkyje veikia automatinė girdymo sistema.
Pasak Kėdainių r. agentūros vedėjos Jurgitos Sadauskaitės, bendrovė „Farmers LT" nėra atlikusi atrankos dėl šio savo padalinio Juodžių kaime ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo (PAV), nors tai yra privaloma, kai auginama daugiau kaip 200 gyvulių. Šioje fermoje, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos šių metų rugsėjo 1 dienos duomenimis, auginama 8200 kanadinių audinių.
Patikrinus fermą, nustatyta akivaizdžių aplinkosauginių pažeidimų. Po audinių narvais neįrengtas hidroizoliacinis sluoksnis, kuris apsaugotų nuo srutų patekimo į aplinką, todėl jos kaupiasi po narvais. Išvežtas tirštas mėšlas laikomas lauko rietuvėse pažeidžiant Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimus.
Anot Aplinkos ministerijos pranešimo, ūkyje pažeidinėjami ir Aplinkos oro apsaugos įstatymo reikalavimai - fermos teritorijoje rasta laužavietė, kurioje buvo deginamos įvairios atliekos ir kritę gyvūnai.
Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos išplatintame pranešime teigiama, kad gyvūnų gynėjų išplatintoje filmuotoje medžiagoje rodomi vaizdai yra surežisuoti. Juos slapta filmavo vasarą ūkyje įsidarbinusi nepilnametė. Jos iniciatyva esą buvo sudeginti keturi kritę gyvūnai, nors tokios praktikos joks ūkis netaiko, teigia žvėrelių augintojai.
Paklausta, ar tikrai ūkyje per dieną krito 500 audinių, kaip filmuotame vaizdo įraše pasakoja vienas fermos naujokas, ūkio administracinius klausimus tvarkanti Aušra Ūksienė atsakė: „Tai neįmanomas dalykas. Mūsų žvėreliai yra apdrausti, o kritę 500 žvėrelių būtų draudiminis įvykis, už kurį gautume išmoką".
Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos pirmininkas Česlovas Tallat-Kelpša teigia, kad panašūs „detektyvai" vyksta ir kitose valstybėse.
„Dengdami veidus, neva jų gyvybei grėstų pavojus, gyvūnų gynėjai slapta filmuoja sužalotus ar išsigandusius gyvūnus, nors tikrovėje patys juos gąsdina ir provokuoja kovoti tarpusavyje, vėliau išplatina šiuos šokiruojančius vaizdus ir prašo paramos savo veiklai", - pranešime spaudai cituojamas Č. Tallat-Kelpša.
MŪ inf.
Kauno RAAD nuotr.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Plečiamas saugomų teritorijų tinklas
2024-11-21 -
Pasodintas pirmas eksperimentinis agromiškininkystės laukas
2024-11-15 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)