Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Aplinka, miškai
Kiek ateityje teks mokėti už didelį kiekį upių ar ežerų vandens laistymui

Vilnius. Seimas nusprendė: jeigu visą mėnesį bus suvartojama daugiau kaip 10 kub. metrų vandens per parą, jį reikės apskaityti, o už didesnį kaip 100 kub. m. kiekį – teks susimokėti 0,003 euro už 1 kub. m.   

Už tokias Vandens įstatymo pataisas ketvirtadienį balsavo 69 Seimo nariai, 12 buvo prieš, o 30 susilaikė. Nauji  reikalavimai galios nuo 2024 metų. Svarstyti šio įstatymo projektą Seimas pradėjo birželio pradžioje, socialinių partnerių ir kitų suinteresuotų grupių pasiūlymai buvo priimami iki birželio 14 dienos.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas teigė, kad sodininkai, daržus laistantys ežerų ar upių vandeniu, nebus apmokestinami.  

Bioversija 2024 04 26 m7

„Jie nemokės, čia tik industriniams vartotojams, pavyzdžiui, šiltnamiams, sodininkams, daržovių augintojams. Mes turime sukontroliuoti mega vartotojus, nes upės yra nusekusios. Turi būti milžiniška sodų bendrija, kad jau reikėtų mokėtų“, – sakė ministras.  

Pasak S. Gentvilo, jeigu verslui reikia tiek vandens, jis turi pagalvoti ir apie gręžinius, nes jį imant iš upių ar ežerų galima nužudyti ten esančią augaliją ir gyvūniją. 

Pagal įstatymą bus sudaromas paviršinį vandenį naudojančių asmenų sąrašas – jame turės registruotis ne tik išgaunantys daugiau kaip 100 kub. m vandens, bet ir praleidžiantieji tokį kiekį paviršinio vandens per hidrotechninius statinius ir naudojantys vandenį hidroelektrinėse. 

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos