Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
ŽŪM turi įvertinti geodezijos darbų patikėjimą valstybės įmonei

Vilnius. Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) siūlant valstybės sienos geodezijos ir kartografijos darbus išimtinai patikėti valstybės įmonei, Konkurencijos taryba perspėja, jog svarbu išanalizuoti, kokią naudą dėl to patirs valstybė bei kokį poveikį tai turėtų konkurencijai tarp įmonių.

Geodezijos ir kartografijos įstatymo projektu ketinama valstybės įmonei Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centrui „GIS-Centras“ patikėti valstybės sienos geodezijos ir kartografijos darbus.

Anot ŽŪM, jokia kita Lietuvoje veikianti įmonė neturi patirties atliekant tokius darbus, o užsienio įmonių dalyvavimas galimai keltų grėsmę valstybės sienos duomenų konfidencialumui.

Bioversija 2024 07 09 m7

Konkurencijos tarybos teigimu, geodezijos ir kartografijos darbus rinkoje vykdo ir kiti ūkio subjektai, todėl ŽŪM neturėtų pažeisti konkurencijos.

„Valstybės sienos geodezijos ir kartografijos darbų vykdymą pavedus išimtinai „GIS-Centrui“, būtų sudarytos nevienodos konkurencijos sąlygos veikti rinkoje kitiems geodezijos ir kartografijos paslaugas teikiantiems ūkio subjektams“, – rašoma Konkurencijos tarybos rašte.

Anot jo, nėra duomenų, kokias pasekmes planuojamas pakeitimas galėtų sukelti ūkio subjektams, kurie rinkoje teikia tokias paslaugas ir taip pat galėtų atlikti šiuos darbus, todėl ministerija turėtų išanalizuoti, kokią naudą dėl tokio reguliavimo patirs valstybė, kokį poveikį jis turėtų ilgalaikei konkurencijai tarp ūkio subjektų.

„GIS-Centrui“ taip pat ketinama pavesti tam tikras viešojo administravimo funkcijas srityse, kuriose valstybės įmonė taip pat vykdo ūkinę veiklą, todėl Konkurencijos taryba pasiūlė ŽŪM įvertinti, ar nekils interesų konflikto rizika.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos