Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
ŽŪM lauks ūkininkų iškvietimų į namus

Vilnius. Su sunkumais susidūrusiems ūkininkams siūloma juos spręsti išsikviečiant mobilias Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) komandas.

ŽŪM pranešė, kad mobili komanda kiekvieną savaitę vyks pas užsiregistravusius ūkininkus  ir padės jiems atsakyti į kilusius klausimus.

„Susitikimuose su ūkininkais, kokiame Lietuvos kampelyje bebūčiau, pastebiu akivaizdžią tendenciją – iškilus sunkumams žemdirbiai pasigenda konkrečios pagalbos. Mūsų mobili komanda paims ūkininką už rankos ir nuves ten, kur reikia, išsamiai paaiškins, ko galima tikėtis, kokia parama ūkis gali pasinaudoti, patars, kokia linkme eiti. Padarysime viską, kad paprastam žmogui būtų aišku, kaip išspręsti kylančias problemas“, – teigia žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Bioversija 2024 04 26 m7

Ūkininkai, norintys, kad pas juos atvyktų mobilioji komanda, turi užsiregistruoti ir užpildyti ŽŪM anketą. Jei pagalbos siekiančių ūkių užsiregistruos labai daug, prioritetas bus teikiamas turintiems finansinių sunkumų ir/ar ieškantiems atsakymų į kuo daugiau klausimų.

Mobiliąją komandą sudarys ŽŪM atstovai, taip pat Nacionalinės mokėjimo agentūros, Nacionalinės žemės tarnybos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Valstybinės augalininkystės tarnybos ir VšĮ „Ekoagros“ specialistai.

ŽŪM taip pat paaiškino, kad mobilioji komanda važiuos tuomet, kai atsiras bet keli ūkininkai, kuriems reikalinga pagalba toje pačioje vietovėje.

ŽŪM, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos