Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Žemės ūkio taryba savo reikalavimų neatsisako

Akademija, Kauno r. Nepasitikėjimą žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku išreiškę ir paraginę jį trauktis, tačiau nesulaukę atsako, Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) nariai šiandien aptarė tolimesnius veiksmus.

Nors praėjusią savaitę LŽŪT išplėstiniame posėdyje ne kartą skambėjo raginimai trauktis, po renginio ministras teigė neketinantis to daryti.  Kaip praneša BNS, šią savaitę paramą žemės ūkio ministrui K. Navickui pareiškė ir valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas.

TS-LKD prezidiumas, atsižvelgdamas į žemdirbių susirūpinimą dėl žemės ūkio sektoriaus problemų ir ateities, sudarė partijos frakcijos Seime narių darbo grupę, kuri sieks platesnio dialogo su žemės ūkio sektoriaus socialiniais parneriais, pranešė partija.

Bioversija 2024 04 26 m7

Numatoma, kad darbo grupei vadovaus buvęs žemės ūkio ministras, Seimo narys, Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius. „Ministerijai reikalingi perkrovimai, ir jie bus“, – po TS-LKD prezidiumo posėdžio BNS sakė K. Starkevičius. Anot jo, Žemės ūkio ministerijos politinėje komandoje reikalingas atnaujinimas.

Ketvirtadienį vykusiame nuotoliniame TS-LKD prezidiumo posėdyje dalyvavo ir Lietuvos žemės ūkio tarybos nariai.

Šiandien, penktadienį, gausiai susirinkusi į savo posėdį LŽŪT dar kartą ryžtingai patvirtino poziciją siekti ministro K. Navicko atsistatydinimo, nors teigia supratę, kad Vyriausybė, baimindamasi grandininės reakcijos, jo neaukos ar bent jau stengsis išlaikyti kuo ilgiau. Taigi, tikėtina, kad paprastai išspręsti konflikto nepavyks.

Žemės ūkio tarybos nariai dar kartą patvirtino Tarybos poziciją siekti žemės ūkio ministro atsistatydinimo

„Sužaidė tuo, kad visi žemdirbiai su Kaziu Starkevičiumi gerai sutaria. Bet dėl ministro nieko nebus“, - didelių vilčių neteikianti Danutė Karalevičienė atspindėjo daugelio Tarybos narių nuomonę. LŽŪT nariai taip pat teigė pastebėję galimų bandymų skaldyti Tarybą, norą toliau prieš žemdirbius nuteikinėti visuomenę. Jiems užkliuvo ir kai kurių politikų pasisakymai, neva ministrą patraukti nori tik grūdininkai ir stambieji ūkininkai.

Aušrys Macijauskas atvirai sakė, kad Grūdų augintojų asociacijos nariai jaučiasi atsidūrę užribyje ir jų nuotaikos „revoliucinės“. Didesnė dalis LŽŪT narių pritarė minčiai ruoštis galimoms protesto akcijoms - pasiūlyta atgaivinti organizacinį protestų štabą.

Grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas sakė, kad šio sektoriaus nariai jaučiasi atsidūrę užribyje

Prieš imdamiesi kitokių veiksmų, protesto akcijų, LŽŪT nariai žada susitikti su K. Starkevičiumi ir norėtų išgirsti, kokią išeitį mato jis. „Mes visada už dialogą“, - pabrėžė Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius.

Taip pat planuojamas ir vizitas pas šalies Prezidentą Gitaną Nausėdą, nors susitikimo laikas yra derinamas, tikimasi, kad tai pavyks padaryti artimiausiu metu. Nuo šio aukščiausiojo lygio susitikimo rezultatų priklausys ir tolimesni LŽŪT veiksmai.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius tikisi, kad viską dar pavyks išspręsti dialogo būdu

Pratęsė J. Vilionio kadenciją

LŽŪT pastarąją kadenciją vadovavęs Lietuvos pieno gamintojų asociacijos prezidentas Jonas Vilionis pagal Tarybos reglamentą šios dienos posėdyje vadovavimą turėjo perduoti Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacijai ir jos vadovei D. Karalevičienei.

Jonas Vilionis dar kurį laiką vadovaus Lietuvos Žemės ūkio tarybai

Tačiau LŽŪT nariai nutarė pratęsti J. Vilionio kadenciją – jis turi pabaigti pradėtus darbus, išspręsti situaciją su žemės ūkio ministru. Tarybos teigė nariai neabejojantys D. Karalevičienės gebėjimais, tačiau ir ji pati buvo už J. Vilionio įgaliojimų pratęsimą vien dėl to, kad lyderio pasikeitimas nebūtų suprastas kaip Tarybos bandymas atsitraukti nuo savo reikalavimų.

Danutė Karalevičienė perims LŽŪT vairą, kai bus išspręsta situacija su žemės ūkio ministru

Žemės ūkio tarybos narių gretos plečiasi

Nors ir įtampos fone, tačiau Žemės ūkio taryba gausina savo narių skaičių. Šiandienos posėdžio metu LŽŪT gretas papildė du nauji nariai – Ekologiškų mėsinių galvijų augintojų asociacija (EMGA) ir Lietuvos uogų augintojų, perdirbėjų ir prekybininkų asociacija. Į abiejų asociacijų veiklą yra įsitraukę nemažai stiprių, aktyvių ūkininkų. 

Nuo šiol Lietuvos žemės ūkio taryba vienija 12 asociacijų.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos