Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Agropolitika
Žemės ūkio ministras teigia neketinantis trauktis

Vilnius. Sulaukęs kaltinimų, kad be savininkų žinios ūkininkauja svetimoje ministras  Bronius Markauskas teigia neketinantis trauktis, o pats dabar aiškinasi jam mestą „šešėlį“. „Bandome aiškintis, koks šešėlis metamas“, – antradienį Seime žurnalistams sakė ministras.

Jis tvirtino atsistatydinti neketinąs, o per naujienų portalo delfi.lt konferenciją apie pasitraukimą užsiminęs dėl emocinės būklės.

„Emocinis pokalbis buvo. Tai dar nieko nereiškia. Truputį ne visada suvaldau emociją“, – sakė B. Markauskas. Paklaustas, ar tai reiškia, kad neplanuoja atsistatydinti, jis sakė: „Kol kas ne“.

Bioversija 22 02 02

Naujienų portalui delfi.lt ministras kalbėjo: „Taip, aš sutinku, kad galbūt nemažai kas norėtų, kad atsistatydinčiau. Žinoma, kai ką galėčiau nuraminti. Jeigu, sakykime, man pavyks įtikinti visuomenę ir visus kitus bei atsakysiu į visus klausimus ir jų nebeliks, galbūt po pusės metų atsistatydinsiu, savo žodžio tikrai niekada neatsižadu.“

Jis teigė manąs, kad su žemės savininkais buvo žodinis susitarimas dėl žemės nuomos. „Manau, kad buvo, bet negaliu teigti“, – tvirtino B. Markauskas.

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį Seime žurnalistams pakartojo nematąs pagrindo žemės ūkio ministrui trauktis. Tačiau, anot jo, B. Markauskas „turi susitvarkyti“.

„Ministrui aiškiai pasakyta, kad jis turi susitvarkyti. Nors ne tiek tiesiogiai jį liečia, bet tai šeimos ūkis, ir reikia priimti sprendimus pirmiausia dėl to, kokios pretenzijos reiškiamos žmonių, kurių žemė galėjo būti dirbama“, – sakė Vyriausybės vadovas.

„Kitas dalykas, apskritai tą ribą tarp verslo ir politikos reikia nubrėžti. Kaip ministras informavo, šeima priėmė sprendimą verslo atsisakyti“, – pridūrė jis.

Ministro atstovas spaudai Remigijus Bielinskas BNS paaiškino, kad Markauskų šeima nusprendė visai atsisakyti ūkininkavimo toje vietovėje ir parduoti visas karves. Jis negalėjo pasakyti, kas toliau bus daroma su  ministro motinai priklausančia žeme.  

„Ūkis nuo 1990 metų yra Sofijos Markauskienės ūkis. Praeitą savaitgalį šeimos susirinkime buvo priimtas bendras sprendimas, kad atsižvelgiant į dabartinę situaciją ir į tai, kad tas ūkis yra negyvybingas, reikia jį likviduoti. Pirmiausia bus parduotos karvės. Tai reiškia, kad to ūkio kaip tokio nebeliks“, – BNS sakė R. Bielinskas.

Pasak jo, S. Markauskienei nuosavybės teise priklauso 23 ha, o visas likusius plotus (apie 180 ha) ji nuomojasi.

„Kadangi ūkyje laikoma beveik 70 karvių, natūralu, kad joms išlaikyti reikalinga žemė, ir tų 20 turimų hektarų neužtenka išlaikyti tokiai didelei karvių bandai, tam ir buvo nuomojamos aplinkinės žemės. Natūralu, kad jeigu tos karvės yra parduodamos, tų žemių nuoma bus nutraukta, atsiskaityta su visais nuomininkais, o ką ministro šeima darys su jiems nuosavybės teise priklausančiais 23 hektarais, negaliu pasakyti“, – komentavo R. Bielinskas.

Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, ar teisėtai už svetimą žemę gautos Europos Sąjungos išmokos, turėtų spręsti Nacionalinė mokėjimo agentūra. „Nacionalinė mokėjimo agentūra įvertins, ar buvo pažeidimų, tada sankcijos bus taikomos“, – teigė S. Skvernelis.

B. Markauską į ministro pareigas delegavusios Lietuvos valstiečių ir žalių sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad į tokią pat situaciją, kaip ministras, yra pakliuvę daug ūkininkų. „Daug ūkininkų Lietuvoje, šimtai tūkstančių, tikriausiai dirba panašiu žodinio susitarimo pagrindu, ir paliksime tai spręsti Vyriausybės vadovui“, – sakė R. Karbauskis, klausiamas apie B. Markausko galimybes likti pareigose.

„Abejonės, kurios keliamos, yra supolitintos. Tas žmogus, kuris yra tiesioginiame konflikte, kiek aš girdėjau, pats yra politikas. Todėl truputį keistoka situacija, nes šnekame apie labai nedidelį žemės plotą. Iš principo žmonės turi išsiaiškinti savo santykius, bet nemanau, kad čia turi būti Vyriausybės krizė arba dėl šitokio klausimo ministras turi pasitraukti“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Savo deklaracijoje Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai B. Markauskas yra nurodęs motiną kaip asmenį, dėl kurios gali kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos