Vilnius. Lietuva neturėtų pritarti Europos Sąjungos (ES) ir Pietų Amerikos šalių bendrosios rinkos „Mercosur“ bloko pasirašytam laisvosios prekybos susitarimui, sako žemės ūkio ministras Ignas Hofmanas.
„Seimo Kaimo reikalų komitetas priėmė tokį sprendimą, Žemės ūkio ministerija tai irgi palaiko. Bet Europos Komisija žadėjo detalų šio susitarimo išaiškinimą, norėtųsi dar ir jo palaukti, bet kol kas pozicija yra tokia“, – LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ sakė I. Hofmanas, kuris taip pat teigė savo 250 ha ūkį Radviliškio rajone perleidęs mamai.
Parlamento komitetas gruodžio viduryje nutarė siūlyti Vyriausybei svarstant šį susitarimą ES Taryboje nepritarti jam ir prisijungti prie jį blokuojančių valstybių narių, atsižvelgdamas į Lietuvos žemdirbių nuogąstavimus dėl nesąžiningos konkurencijos.
„Mūsų žemės ūkio sektorių labiausiai paliečia mėsa – paukštiena ir jautiena. Didžiąją dalį žemės ūkio produkcijos užsiauginame ir didelę dalį dar eksportuojame, todėl nemanau, kad šis susitarimas teiktų kokių nors galimybių. Gal kai kurioms ES šalims tai būtų galimybė, bet mums labiau įžvelgčiau tam tikrų grėsmių“, – kalbėjo I. Hofmanas.
Praėjusios kadencijos žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus yra sakęs, kad Lietuvai susitarimas ekonomiškai naudingas, nes galėtų didinti šalies žemės ūkio ir maisto produkcijos eksportą.
Vis dėlto šalies žemdirbių organizacijos mato daug rizikų, kurias sukels produktų iš „Mercosur“ bloko patekimas į ES rinką, taip pat neigiamą poveikį Lietuvos žemės ūkio sektoriui, aplinkosaugos tikslams, maisto saugos standartams.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Lengvinami tiesioginių išmokų reikalavimai: daugiau lankstumo dėl GAAB
2025-01-03 -
Pernai išmokėta daugiau nei pusė milijardo išmokų
2025-01-03 -
Bearimėms technologijoms – 11 milijonų
2024-12-27
Skaitomiausios naujienos
-
Greitaeigis traktorius atstoja vilkiką
2024-12-09 -
Žemės ūkio paskirties žemės rinka: sandorių mažėja, kainos kyla
2024-12-16 -
Prie Lietuvos sparčiai artėja Niukaslo liga
2024-12-19
(0)