Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Agropolitika
Žemės pardavimo saugikliai – ne visiems tinkantis kompromisas

Vilnius. Vyriausybės patvirtinti žemės pardavimo saugikliai yra kompromisiniai ir turėtų tenkinti verslą, mano premjeras Algirdas Butkevičius (nuotr.). Tuo tarpu žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna pripažįsta, kad, nors į siūlymus buvo atsižvelgta, saugikliai tenkina ne visus verslininkus.

„Aš manau, kad rastas kompromisinis variantas. Buvo atsižvelgta į Žemės ūkio bendrovių asociacijos pageidavimus, Žemės ūkio rūmų vadovybės išsakytus norus bei suderinta su Seimo Kaimo reikalų komiteto nariais. Manau, kad tikrai surastas tas variantas, kuris turėtų tenkinti", - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Žemės ūkio ministras taip pat teigė, kad kai kurios nuostatos buvo pakoreguotos, atsižvelgiant į siūlymus.

Bioversija 23 09 01 m7

„Šio projekto tikslas yra apriboti spekuliaciją žeme, kad ji būtų racionaliai naudojama žemės ūkio gamybai. Iš esmės Vyriausybės posėdyje pritarta Žemės ūkio ministerijos parengtam ir siūlomam saugiklių įstatymo projektui. Pagrindinės nuostatos nepasikeitė, bet, žinoma, buvo atsižvelgta į kai kurias mintis, pasiūlymus", - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė V. Jukna.

Tačiau jis pripažino, kad saugikliai priimtini ne visiems verslininkas.

„Priimant šį įstatymą daug diskutuota su socialiniais partneriais (...). Be abejo, atsižvelgti į visus norus yra nerealu, tiesiog buvo rastas kompromisinis variantas, kuris, be abejo, tenkino daugelį. Tačiau yra ir kitokių atsiliepimų, esą ribojimų iš vis nereikėtų, kad viską turėtų spręsti rinka, bet, mano manymu, jau pavėluotai priimame saugiklių įstatymą ir šiandien vos spėjame į paskutinį traukinio vagoną. Jei būtų anksčiau, neturėtumėm šiandien tokių didžiulių žemės plotų vienose rankose", - sakė V. Jukna.

Anot jo, problemą dėl ribojamo įsigyti žemės ploto galima spręsti ilgalaike nuoma. Jis sakė, kad šalia ūkininko, kuris jau nebegali įsigyti daugiau žemės, atsiradus parduodamiems plotams, šiuos galėtų įsigyti žemės fondas.

„Suprasdami tą problemą, matome išeitį, kad žemės fondas galėtų tą žemę nupirkti ir atitinkamai po to per ilgalaikę nuomą suteikti žemės ūkio gamybai tuos plotus", - sakė V. Jukna.

Jis teigė, kad išliko nuostatos dėl ūkininko patirties bei savivaldos dalyvavimo, suteikiant leidimą.

„Žemę įsigyti galėtų asmenys, turintys patirtį, tai yra trejus metus ūkininkavę, arba į tą stažą būtų įskaičiuota žemės ūkio srities studijos. Taip pat numatyta, kad leidimą įsigyti žemę išduoda savivaldybės sudaryta administracijos komisija. (...) Pritarėm, kad leidimas būtų išduotas greičiau - per penkioliką darbo dienų", - tvirtino ministras.

Jis sakė, kad saugikliai galios didesniems nei 5 hektarų žemės plotams.

„Taip pat labai svarbu, kad išliko įsipareigojimas žemės ūkio paskirties žemę penkis metus naudoti pagal paskirtį - tai yra gaminti žemės ūkio produkciją. Tos produkcijos kiekis būtų nustatytas atskiru žemės ūkio ministro įsakymu, būtent numatant tam tikrą pajamų dalį iš vieno hektaro", - aiškino V. Jukna. Anot jo, taip pat valstybinė žemė nebebus pardavinėjama, o jai bus taikoma ilgalaikė nuoma.

Pasak ministro, nebeliko reikalavimo, kad žemė būtų įsigyjama toje savivaldybėje, kurioje asmuo yra deklaravęs gyvenamąją vietą.

BNS inf.


Žemės ūkio ministero Vigilijaus JUKNOS atsakymus į žemdirbius dominančius klausimus rasite čia.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos