Akademija (Kauno r.). Antradienį Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) nutarė su reikalavimais kreiptis į Prezidentą, Seimą, Vyriausybę ir kitas šalies valdžios institucijas, o nesulaukus atsako ir sprendimų, lapkričio pabaigoje organizuoti visą Lietuvą apimančią protesto akciją.
„Mes kreipsimės į LR Prezidentą, Seimą, Vyriausybę, reikalaudami baigti Lietuvos žemės ūkio naikinimą, kuris jau tęsiasi kelerius metus. Beatodairiškai ir drastiškai didinami mokesčiai, kiekvienais metais mažinamas žemės ūkio finansavimas privedė žemdirbius prie ribos, kai išgyventi tampa nebeįmanoma.
Visi mato tik žemės ūkio oligarchus, bet nepastebi, kad kaime dirba daugiau kaip 100 tūkst. paprastų ūkininkų, kurie keliasi prieš aušrą ir gulasi jau sutemus. Kiekvieną dieną sunkiai dirbdami tam, kad Lietuvos gyventojai ant stalo turėtų sveiko ir kokybiško maisto. Apie tai visi pamiršo.
Šiandien žemdirbys paverstas tautos priešu, kažkokių lengvatų susišlavėju, gamtos teršėju. Mes norime pasakyti, kad tokie nesame, niekada tokie nebuvome ir nenorime būti.
Todėl nusprendėme: jeigu į mūsų reikalavimus nebus atsižvelgta, tai lapkričio pabaigoje arba vėliausiai gruodžio pradžioje bus organizuojama visuotinė protesto akcija“, - antradienį VDU Žemės ūkio akademijoje surengtoje spaudos konferencijoje gausiai susirinkusiems žurnalistams iš įvairių žiniasklaidos kanalų paskelbė LŽŪT pirmininkas, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos vadovas ir Kėdainių r. ūkininkas Aušrys Macijauskas.
Lietuvos žemės ūkio tarybos atstovai surengtoje spaudos konferencijoje paskelbė apie numatomą organizuoti visuotinę žemdirbių protesto akciją
Sudarytas protesto akcijos organizavimo koordinacinis komitetas, į kurį įeina visos LŽŪT priklausančios asociacijos.
Numatyta, kad protesto akcija turėtų apimti visą Lietuvą. Iš rajonų kelių dešimčių žemdirbių delegacijos važiuotų į sostinę ir ten žygiuotų pasirinktu maršrutu: prie Prezidentūros, Vyriausybės ir Seimo link. Tuo pačiu metu kiekvieno rajono centre važiuotų to rajono žemdirbių traktorių kolonos.
Taip būtų siekiama atkreipti valdžios ir visuomenės dėmesį į žemdirbių problemas. LŽŪT vienija žemdirbius, kurie gamina per 80 proc. Lietuvos žemės ūkio produkcijos ir, pasak A. Macijausko, norima, kad jų balsas būtų girdimas.
Be to, LŽŪT kviečia prie jų organizuojamos protesto akcijos prisijungti ir visas kitas šalyje veikiančias žemdirbių organizacijas bei koordinuoti veiksmus.
Į spaudos konferenciją susirinkę žurnalistai teiravosi, kas perpildė žemdirbių kantrybės taurę, kad jie pagaliau ryžtasi tokioms kraštutinėms priemonėmis? Pasak A. Macijausko, pastaruoju metu šalies žemdirbius labiausiai glumina ir kelia jų nuostabą didžiuliai mokesčių didinimai.
„Per pastaruosius metus mokesčiai žemdirbiams išaugo ne procentais, o kartais. Teigiama, kad kuro akcizas yra lengvatinis. Joks jis ne lengvatinis. Visose kitose ES valstybėse kuras žemės ūkiui naudojamas be akcizo. Vėl rengiamasi didinti žemės mokestį, nors jis jau praėjusiais metais dėl naujai perskaičiuotų žemės verčių išaugo 2-3 kartus. Didinamas privalomojo socialinio draudimo mokestis iki neįsivaizduojamų aukštumų.
Ūkininkai šiai dienai moka kur kas didesnius mokesčius negu kokio nors uab`o savininkas. Su tuo mes nenorime taikstytis“, - susikaupusias problemas vardijo A. Macijauskas, pridurdamas, kad jokių lengvatų Lietuvos žemdirbiai jau seniai nebeturi.
Be to, lietuviai žemdirbiai gauna mažiausią europinę paramą iš visų ES šalių. Netgi vėliau į ES įstoję rumunai ir bulgarai gauna didesnes išmokas.
Pasak LŽŪT atstovų, nauji padidinti mokesčiai Lietuvos žemdirbius nustums į užribį ir jie nebegalės konkuruoti ne tik su kitų ES šalių gamintojais, bet ir tokių šalių, kaip Ukraina žemės ūkio produkcija.
Pasak LŽŪT atstovų, tokiomis sąlygomis šalies žemdirbiai praranda norą dirbti, išparduoda gyvulius, uždaro ūkius. Todėl rengiamasi Lietuvos aukščiausiąją valdžią paklausti – kas yra, kad mūsų šalies ūkiai nebegali išsilaikyti?
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Baltijos šalys aptarė tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimą
2024-11-22 -
ES komisaras: esate aktyviausios ūkininkų organizacijos
2024-11-21 -
Vyriausybė skyrė dar 40 mln. eurų žemės ūkiui
2024-11-20
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)