


Vilnius. Parengti Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo ir jį lydinčiųjų įstatymų pakeitimo projektai. Pataisomis siekiama sudaryti sąlygas ūkininkams įsigyti nuomojamus valstybinės žemės ūkio paskirties sklypus ir tarp privačių sklypų įsiterpusius nenaudojamus valstybinės žemės plotus.
Nustatyti saugikliai, neleisiantys spekuliuoti valstybine žeme. Pirmumą įsigyti besiribojančius valstybinės žemės sklypus turės asmenys, iš valstybės įsigiję mažesnį žemės ūkio paskirties žemės plotą, ne mažiau kaip trejus metus aktyviai žemės ūkio veiklą vykdę ir patvirtinančius dokumentus pateikę ūkininkai.
Vienas asmuo galės įsigyti ne daugiau kaip dviejose besiribojančiose savivaldybėse esančią valstybinę žemės ūkio paskirties žemę.
Šiandien Lietuvoje yra 310 tūkst. ha valstybinės žemės ūkio paskirties žemės, kurią pardavus tikimasi gauti iki 1,5 mlrd. Eur pajamų.
Žemės ūkio ministerijos teigimu, Seimui pritarus siūlomiems pakeitimams, sumažės apleistos žemės plotai, valstybė gaus pajamų iš nenaudojamų valstybinės žemės plotų.
Už parduotą valstybinę žemės ūkio paskirties žemę surinktos lėšos bus skirtos Valstybės gynimo fondui ir tai gerokai prisidės prie krašto apsaugos stiprinimo.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Daugiamečių pievų atkurti nereikės
2025-07-03 -
Parama konsultavimui turi pasiekti tikruosius ūkininkus
2025-07-02 -
Ministras pritaria, kad GPM lengvata turi būti taikoma tik žemės ūkio veiklos pajamoms
2025-07-02
Skaitomiausios naujienos
-
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
Daugiamečių pievų atkurti nereikės
2025-07-03 -
Miežius kulti pradėję lenkai grūdų kainomis nesidžiaugia
2025-07-03
(0)