Vilnius. Vyriausybė trečiadienį paskelbė darbų plano projektą, jame numatyta dvylika vadinamųjų misijų. Tarp žemės ūkyje planuojamų darbų – melioracijos, dirvožemio, eksporto, kooperacijos, trumpųjų maisto grandinių ir kitos temos.
Vyriausybės teigimu, trys pagrindiniai jos prioritetai - žaliasis kursas, skaitmenizacija ir švietimas. „Pirmasis susijęs su klimatui neutralios ekonomikos atsiradimu, pokyčiais žemės ūkyje, transporto srityje. Skaitmeninėje darbotvarkėje keliame sau tikslą atverti kuo daugiau duomenų ir kuo daugiau sprendimų priimti jais remiantis, nustoti tobulinti skirtingų institucijų kuriamas elektronines sistemas, o suderinti jas taip, kad teiktų naudą verslui ir valstybei“, - teigia premjerė Ingrida Šimonytė.
Pasak jos, švietimo reformos ši Vyriausybė įgyvendinti nespės, tad tikslas – sutartis tarp politinių partijų dėl švietimo ateities, kad atėjus naujai valdžiai reforma būtų tęsiama, o ne kuriama iš naujo.
Vyriausybės darbų plano projekte išvardijami ne tik esminiai kiekvienos srities darbai, tačiau nurodoma ir jų pradžia bei įvykdymo data, nemaža dalis jų driekiasi per visą šios Vyriausybės kadenciją. Vykdant užsibrėžtus planus, Žemės ūkio ministerijai nemažoje dalyje klausimų teks eiti koja į koją su Aplinkos ministerija.
Žemės ūkio srityje vienas pirmųjų darbų turėtų būti dirvožemio stebėsenos metodikos rengimas ir tvirtinimas. Darbai turėtų būti pradėti dar pirmą šių metų ketvirtį, o užbaigti – 2022 m. antrą ketvirtį. Kone lygiagrečiai turėtų eiti ir tvariai naudojamo dirvožemio veiksmų plano rengimas ir tvirtinimas (2021 m. II ketv. – 2022 m. I ketv.).
Iki šių metų antro ketvirčio pabaigos numatyta ir parengti bei priimti Žemės įstatymo pakeitimo įstatymo projektą, nustatant prioritetą jauniesiems ūkininkams nuomotis valstybinę žemę. Dar šiemet turėtų būti aiškiai reglamentuota ir nekilnojamojo turto plėtra nuomojamoje valstybinėje žemėje.
Dar šiemet - iki trečio ketvirčio pabaigos planuojama parengti poįstatyminių teisės aktų pakeitimus dėl privalomo gyvūnų augintinių (šunų, kačių ir šeškų) ženklinimo. Per šiuo metus ketinama gyvūnų augintinių gerovės klausimus iš Žemės ūkio ministerijos perduoti Aplinkos ministerijai.
Per metus, pradėjus šių metų antrą ketvirtį, turėtų būti parengta ir patvirtinta projektų inovatyvumo vertinimo metodiką, skiriant investicinę paramą, prioritetą teikiant inovatyviems projektams.
Visą Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą galima rasti Seimo kanceliarijos teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS).
Ministrė Pirmininkė ir Vyriausybės kanceliarija teigia dėl darbo plano sulaukę rašytinių siūlymų iš daugiau nei 30 asociacijų ir organizacijų. Savo ruožtu, rengdami pasiūlymus, su socialiniais ir ekonominiais partneriais bei visuomene konsultavosi visi ministrai. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas plano gaires sausio pabaigoje pristatė ir Seimo Kaimo reikalų komitete.
Teigiama, kad į Vyriausybės darbo planą neįtraukti, bet jos programiniams įsipareigojimams svarbūs darbai bus įgyvendinti institucinio lygio veiksmais, įtraukiant juos į ministerijų strateginius veiklos planus.
Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo planą numatyta svarstyti ir tvirtinti Vyriausybės posėdyje kovo 10 d.
MŪ, LRV inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Baltijos šalys aptarė tiesioginių išmokų suvienodinimo klausimą
2024-11-22 -
ES komisaras: esate aktyviausios ūkininkų organizacijos
2024-11-21 -
Vyriausybė skyrė dar 40 mln. eurų žemės ūkiui
2024-11-20
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)