Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Agropolitika
Vyriausybė pritarė žemės ūkio rizikos valdymo fondų steigimui

Vilnius. Vyriausybė siūlo sudaryti teisines sąlygas žemdirbiams steigti žemės ūkio rizikos valdymo fondus. Žemės ūkio ministerijos teigimu, tokie fondai leis ūkininkams ar bendrovėms geriau valdyti veiklos rizikas.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Žemės ūkio, maisto ir kaimo plėtros įstatymo pataisoms. Pernai birželį jis buvo pritaręs dalies straipsnių pataisoms, reglamentuojančioms fondų kūrimo sąlygas, bet šiemet sausį Seimas grąžino projektą tobulinti. 

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis sako, jog šie savanoriškai steigiami fondai galėtų tapti parama žemdirbiams, ištikus nenumatytai krizei ir praradus dalį pajamų. 

Bioversija m7 2024 02 22

Fondo lėšas sudarytų jo narių įnašai, pajamos iš investavimo į vertybinius popierius arba palūkanos už terminuotus indėlius, parama iš valstybės biudžeto ar ES fondų (ji būtų teikiama, jei fondo nario pajamos sumažėtų daugiau nei 30 proc. jo vidutinių trejų metų pajamų per trejus ar penkerius metus), juridinių bei fizinių asmenų savanoriški įnašai bei kitos lėšos.

Fondo administravimo išlaidos trejus metus iš dalies (iki 70 proc.) būtų finansuojamos iš Kaimo plėtros programos, o vėliau – iš fondo lėšų. Fondą steigti galės ne mažiau kaip penki asmenys.  

Šiuo metu žemdirbiai, siekdami sumažinti įvairias žemės ūkio veiklos rizikas, gali drausti pasėlius, augalus bei gyvūnus, tačiau draudimas padengia tik dalį rizikų. Iš fondo lėšų bus galima kompensuoti pajamų praradimus, kai ūkio pajamos krenta daugiau kaip 30 proc.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos