Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Vyriausybė pritarė pluoštinių kanapių auginimo išplėtimui

Vilnius. Vyriausybė šiandien posėdyje pritarė siūlymui leisti auginti daugiau pluoštinių kanapių veislių, palengvinti jų gaminių tiekimo rinkai sąlygas.

„Priėmus projektą sudarytos sąlygos auginti daugiau pluoštinių kanapių veislių, auginti jas kaip tarpinius pasėlius, palengvintos verslo sąlygos tiekiant rinkai iš pluoštinių kanapių pluošto pagamintus gaminius, taip pat bus labiau apsaugoma visuomenės sveikata ir gerovė“, – nurodė įstatymo projektą parengusi Žemės ūkio ministerija.

Ministerija siūlo nustatyti, kad nuo kitų metų Lietuvoje būtų leidžiama auginti pluoštinių kanapių veisles, kuriose tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis sudaro iki 0,3 proc., o ne 0,2 proc., kaip yra dabar. Pluoštinių kanapių gaminiuose THC riba nekeičiama ir liktų 0,2 procento.

Bioversija 2024 04 26 m7

Siūloma nebereikalauti, kad tiekiant rinkai gaminius būtų pateikiama laboratorinių tyrimų išvada dėl THC kiekio. Taip pat siūloma leisti pluoštines kanapes auginti ir kaip tarpinius pasėlius.

Už Pluoštinių kanapių gaminių gamybos ir tiekimo rinkai reikalavimų pažeidimus juridiniam asmeniui būtų skiriamos baudos nuo 500 iki 1 000 eurų. 

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos