Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Agropolitika
Vyndariai jau galės pretenduoti į paramą
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Lietuvos vyninių vynuogių augintojai galės pretenduoti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano paramą. Iki šiol vykdyta tik Nacionalinė vyno programa.

Galimybės plačiau naudotis parama atsirado, kai pavasarį Lietuva tapo oficialia vynuogių auginimo šalimi.

Iki šiol vykdyta Nacionalinė vyno programa, skirta padidinti putojančio vyno gamybos Lietuvoje pridėtinę vertę, paskatinti jo eksportą į trečiąsias šalis. Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) teigimu, dabar, siekiant padėti smulkiems vyndariams, buvusi programa pakeista į naują investicinę priemonę Strateginiame plane.

Bioversija 23 09 01 m7

Teigiama, kad taip bus skatinama vyninių veislių vynuogynų plėtra Lietuvoje, naujų vyninių vynuogių veislių augintojų įsikūrimas, kuriama palanki terpė vynuogių auginimo bei perdirbimo veiklai vystyti, sudaromos sąlygos vyno gamintojams konkuruoti rinkose ir prisitaikyti prie jos poreikių.

Priemonės paramą numatoma teikti savo veiklą įteisinusiems vyninių vynuogių veislių augintojams ir vyno iš jų gamintojams.

Šiuo metu su visuomene derinamos priemonės įgyvendinimo taisyklės. Jose numatyti vyndarių poreikiai, kuriems bus skiriama parama, remiamos veiklos, galimi pareiškėjai, tinkamumo sąlygos bei reikalavimai paramai gauti, paramos administravimo tvarka.  

Lietuvos vynuogininkų asociacijos duomenimis, Lietuvoje yra apie 100 vynuogynų, kurių plotai užima apie 40 ha. Vyndarystę profesionaliai praktikuoja apie 50 vyndarių.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos