Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Agropolitika
Viceministras A. Bogdanovas: šiemet kaimuose bus atkurta visa nuosavybė į žemę

Vilnius. Nuosavybės teisės į žemę kaimiškose vietovėse šiemet turėtų būti atkurtos visiems to prašantiems gyventojams, teigia žemės ūkio viceministras. Pasak Artūro Bogdanovo, netrukus bus paskelbtas paskutinis sklypų atkurti gyventojams kaime nuosavybės teisę į žemę viešasis pirkimas.

„Laukiam paskutinio viešojo pirkimo, būtino suprojektuoti likusiems sklypams bei įgyvendinimo darbų, būtinų įgyvendinti paskutiniams sklypams atkurti gyventojams nuosavybės teisę kaimiškose vietovėse. Ryt ar poryt bus pilnai pasklebtas konkursas, techninės sąlygos jau buvo paskelbtos, diskutuotos, ir laukiame vasaros, tikimės vasarą pasirašyti pirkimo sutartis įgyvendinimo ir projektavimo darbams. Galima bus jau šiek tiek drąsiau teigti, kad šie metai vis tik turėtų būti paskutiniai nuosavybės teisių į žemę atkūrimo metai", - trečiadienį Seime surengtoje diskusijoje teigė A. Bogdanovas

„Stengsimės ir dėsime absoliučiai visas pastangas, kad Lietuvos šimtmečiui būtume įgyvendinę įsipareigojimą piliečiams atkurti nuosavybę į žemę kaimo vietovėse", - pridūrė jis.

Bioversija 2024 04 15 m7

Pasak viceministro, dabar kaimiškose vietovėse liko atkurti nuosavybę 7,3 tūkst. gyventojams ir jiems grąžinti 11 tūkst. hektarų žemės. Daugiausia prašymų atkurti nuosavybę į žemę nepatenkinta Vilniaus, Švenčionių, Ignalinos, Kauno ir Trakų rajonuose. Pavyzdžiui, Vilniaus rajone nuosavybės teisės neatkurtos į 3,41 tūkst. ha žemės, kituose rajonuose - nuo 690 iki 280 hektarų.

A. Bogdanovas taip pat pabrėžė, kad dalis nuosavybę atkurti prašančių gyventojų žemės nuosavybės dokumentų negaus, nes iki galo nėra susitvarkę visų reikalingų procedūrų - pateikė prašymus žemę grąžinti, bet patys dingo. Jiems nuosavybė į žemę natūra nebus atkurta, bus tik išmokama kompensacija pinigais.  

Pasak Nacionalinės žemės tarnybos Žemės administravimo departamento Žemės tvarkymo planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Zitos Kvietkienės, tie žmonės gali būti išvykę iš Lietuvos, dėl kitų priežasčių nerandama jų duomenų registruose, yra mirę, neturi paveldėtojų arba jie kol kas neatsiliepia.  

Šių metų sausio 1 dienai kaimiškose vietovėse dėl žemės grąžinimo yra kreipęsi 787,3 tūkst. žmonių su prašymais atgauti 4,02 mln. hektarų. Dabar nuosavybė į žemę jau atkurta 99,73 proc. atvejų - ją atgavo 779,97 tūkst. gyventojų ir jiems grąžinta 4,01 mln. ha žemės.

Nuosavybės į žemę atstatymo procesas mieste taip pat dar nėra baigtas.

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos