Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Veislininkystė ir toliau lieka nesutarimų objektu

Kaunas. Lietuvos gyvulių augintojų asociacijų ir valstybės požiūris į veislininkystę vis dar iš esmės skiriasi. Pleištą tarp jų kiša ir Pagalbos veislininkystei taisyklės, kurios neatitinka asociacijų lūkesčių ir neskatina jų vystymosi, kaip tą deklaruoja Žemės ūkio ministerija.

Ši padėtis vakar aptarta Žemės ūkio rūmų Veislininkystės komiteto posėdyje. Į posėdį kviesti Žemės ūkio ministerijos ir Veislininkystės priežiūros tarnybos valdininkai neatvyko. O gyvulių augintojų asociacijų vadovai sako turėję, ko jų paklausti. Žirgininkų asociacijos iki šiol nėra gavusios lėšų iš gyvulių genetinės kokybės arba produktyvumo tyrimui skirto finansavimo, nes liepos mėnesį turėjo pasikeisti taisyklės dėl varžybų-bandymų, bet jos liko nepakeistos. O be šių taisyklių negalima teikti pagalbos asociacijoms, vykdančios selekcijos programas.

Žemės ūkio rūmų direktoriaus pareigas laikinai einantis Sigitas Dimaitis (nuotr.) tvirtino, kad visi įkainiai yra paskaičiuoti ir suderinti, kad asociacijos galėtų atlikti valstybės deleguotas funkcijas, todėl žirginingų asociacijos turi gauti joms skirtas lėšas. „Kitu atveju tai būtų galima vertinti kaip sąmoningą asociacijų žlugdymą", - griežtai kalbėjo S. Dimaitis.

Bioversija 2024 04 26 m7

Šių metų pavasarį patvirtintos Pagalbos veislininkystei taisyklės, kurios netenkino gyvulių augintojų asociacijų. Iš viso veislininkystei 2015 m. buvo numatyta skirti 3,3 mln. EUR. Didžioji šių lėšų dalis - 2,67 mln. EUR skirta valstybės valdomoms akcinėms veislininkystės įmonėms.

„Mes, Veislininkystės komiteto nariai, su ministerija buvome sutarę, kad patvirtinus tas taisykles, kurios neatitinka mūsų lūkesčių, kartu konstruktyviai dirbsime, kad jas pakeistume ir tobulintume visą šalies veislininkystės sistemą. Su žemės ūkio viceministru Sauliumi Cironka vasarį netgi pasirašėme susitarimą dėl bendradarbiavimo sprendžiant veislininkystės problemas. Bet tai neįvyko, taisyklės liko nepakeistos, o mums jos netinka", - sakė Veislininkystės komiteto pirmininkas dr. Edvardas Gedgaudas.

Pasak jo, valdininkai siūlo „pragyventi 2015 metus", nes 2016 m. bus priimtos geresnės Pagalbos veislininkystei taisyklės, atsieit jas padėtų rengti ir asociacijos. Bet jau tuoj spalis, o taisyklės dar neparengtos, nors jų projektą lyg tai matęs Veislininkystės komiteto narys Stasys Svetlauskas išsakė nuomonę, kad bus dar blogiau.

Veislininkystės komiteto nariai rengiasi susitikti su ŽŪM valdininkais dėl jų siūlomų Pagalbos veislininkystei taisyklių 2016 metams.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos