Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Už ūkininkų - didelio verslo interesai, teigia premjeras

Vilnius, spalio 7 d. Žemės ūkio ministerijai nusprendus atmesti ūkininkų projektus dėl Europos Sąjungos 200 mln. litų Europos Sąjungos paramos atsinaujinančiai energetikai, premjeras teigia, jog reikia matyti už ūkininkų stovinčius didelio verslo interesus.

„Yra ir stambaus verslo, kuris šioje vietoje mato gerus uždarbius, ypač jeigu nėra gerai sutvarkyta visa tarifų politika“, - ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A.Kubilius.

Jis tikino, jog teisiniai ir strateginiai rėmai alternatyvioje energetikoje jau „aiškėja“.

„Aiškėja visi teisiniai, tiek strateginiai rėmai ir tai, manau, padės ir tiems patiems ūkininkams, ir žinyboms tinkamai spręsti tų konkrečių projektų likimą“, - kalbėjo premjeras.

Anot jo, vieta alternatyviai energetikai numatyta ir trečiadienį Vyriausybės patvirtintoje energetikos nepriklausomybės strategijoje.

„Baigiame derinti Atsinaujinančios energetikos įstatymą, kuris nustatys tokiai energetikai taikomus tarifų principus. Kaip tik dėl to dar vyksta dviejų skirtingų koncepcijų šalininkų diskusijos, tam tikra prasme ir ginčai. Mes, Vyriausybė, kartu su Seimo nariais, Aplinkos komiteto nariais siekiame rasti patį tinkamiausią sprendimą“, - sakė A.Kubilius.

Premjero pastebėjo, kad nereikėtų ir „radikaliai“ persiorientuoti į žaliąją energetiką. Anot jo, tai rodo ir Danijos patirtis.

„Danijoje teko kalbėjo su premjeru, kad jie yra numatę panašią strategiją kaip ir mes - per artimiausius keliasdešimt metų atsisakyti visiškai dujų, naftos ir anglies. Bet jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad Danija dabartiniu metu stebi savo ekonomikos konkurencingumo praradimus, ir jo
nuomone, viena priežasčių yra tai, kad galbūt per daug radikaliai iš karto persiorientuojant į žaliąją energetiką energijos tarifai per daug šoktelėjo“, - sakė A.Kubilius.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos