Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Agropolitika
Ūkininkus pasieks 22 mln. eurų paramos už gyvulius

Vilnius. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) kovo 1 d. ūkininkams pradeda mokėti susietąją paramą už 2020 m. laikytus mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas.NMA informuoja, kad didžiąją daugumą gyvulių laikytojų parama pasieks pirmąją išmokų mokėjimo dieną.

Gyvulius auginančių ūkininkų sąskaitas papildys 22,2 mln. Eur parama. NMA duomenimis, iš viso išmokų už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas sulauks beveik 26 tūkst. ūkininkų (98 proc.).

2020 m. susietosios paramos už mėsinius ir pieninius gyvulius dydžiai:

Bioversija 22 08 31
  • už mėsinį galviją – 104,12 Eur/vnt.;
  • už mėsinę avį – 13,46 Eur/vnt.;
  • už pieninės veislės bulių – 99,72 Eur/vnt.;
  • už pieninę ožką – 27,02 Eur/ vnt.

Jeigu duomenys apie laikomus mėsinių, pieninių gyvulių perkėlimus, kaitą valdos valdytojo ar jo partnerio, ir (ar) šeimos nario buvo pateikti paslaugos teikėjui pavėluotai arba suvesti į Ūkinių gyvūnų registrą (ŪGR) pavėluotai, taikoma 20 proc. sankcija.

Nors pagal teisės aktus išmokų mokėjimo termino pabaiga – š. m. birželio 30 d., NMA planuoja iki kovo pabaigos susietąją paramą už gyvulius išmokėti visiems pareiškėjams, atitinkantiems šios paramos reikalavimus.

Susietoji parama už gyvulius mokama ūkininkams, nepertraukiamai išlaikiusiems gyvulius 60 kalendorinių dienų ir įvykdžiusiems susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas administravimo, kontrolės bei mokėjimo taisyklių reikalavimus.

Gyvuliai  turėjo būti suženklinti ausų įsagais ir įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR) ne vėliau kaip iki 2020 m. spalio 31 d. Mėsiniai galvijai ir pieninių veislių buliai turėjo būti ne jaunesni kaip 12 mėn. amžiaus.

MŪ, NMA inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija