Ūkininkams – iki 28,2 mln. eurų nacionalinės paramos
2019-08-08

Vilnius. Ūkininkams už pieną, gyvulius ir pasėlius šiemet numatoma skirti iki 28,2 mln. eurų nacionalinės paramos, trečiadienį posėdyje nusprendė Vyriausybė.

Finansų ministerija nurodė, kad šių metų valstybės biudžete tam numatyta tik 23,9 mln. eurų, tačiau Žemės ūkio ministerijos atstovas teigė, kad parama išmokama ne per vienerius metus.

„Šita suma yra tvirtinama kasmet, tvirtinama leistina maksimali, pereinamojo laikotarpio nacionalinė paramos suma už einamuosius metus ir nutarimu patvirtinta suma išmokama per dvejus metus“, – trečiadienį posėdyje sakė žemės ūkio viceministras Darius Liutikas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama skiriama kasmet, suderinta su Europos Komisija.

Pernai ūkininkams skirta 28,6 mln. eurų, 2017 metais – 33,9 mln. eurų šios paramos.

Europos Sąjungai anksčiau remiant ūkininkų gamybos apimtis, nuspręsta pereiti prie plotų rėmimo, todėl numatytas pereinamasis laikotarpis, kurio metu valstybės iš nacionalinių biudžetų gali mokėti išmokas ūkininkams už gamybą.

Lietuva nacionalinę paramą ūkininkams moka nuo 2004-ųjų. Kol kas neaišku, kiek pereinamasis laikotarpis tęsis, tačiau iš valstybės biudžeto skiriama nacionalinė parama kasmet mažėja.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(3)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  • Albinui

    Laikyk karves ir tu murksi

  • Pritariu Ekologinis

    Svarbiausia sutvarkyti ekologinių ūkių išmokas jog būtų tokios pat kaip ir paprastų ūkių. Ir kad ūkininkams būtų galima visiems rinktis ar ūkininkauti ekologiškai ar chemizuotai. Nes dabar paprastam ūkininkui gauti ekologinių išmokų neįmanoma nes naujų ekologinių ūkių neremia. Tada visi galėtų auginti javuose žolęs ir gauti išmokas. Nes dabar tik ekologiniai ūkiai, išrinktieji siurbia ES išmokas.

  • Jeronimas

    Pritariu Ukininke

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai