Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Agropolitika
Ūkininkai sulauks išmokų už tarpinius pasėlius

Vilnius. Antradienį ūkininkai sulauks 1,9 mln. eurų kompensacinių išmokų už tarpinių pasėlių auginimą ariamojoje žemėje.

Vilnius. Antradienį ūkininkai, įvykdę įsipareigojimus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą „Tarpinių pasėlių auginimas ariamojoje žemėje“, sulauks 1,9 mln. Eur kompensacinių išmokų.

Išmokos gali būti mokamos tik įsitikinus, kad pareiškėjai laikosi prisiimtų įsipareigojimų. Vykdantieji minimą veiklą yra įsipareigoję po pagrindinio derliaus nuėmimo tarpinius pasėlius pasėti per savaitę (ne vėliau kaip iki rugsėjo 15 d.), juos išlaikyti ant dirvos paviršiaus iki kovo 1 d., pagal veiklą deklaruotose plotuose neganyti gyvulių, neruošti pašaro ir nešienauti, nenaudoti augalų apsaugos produktų, mineralinių trąšų ir srutų tarpinių pasėlių auginimo laikotarpiu pagal veiklą deklaruotuose plotuose. Taip pat šią veiklą vykdantys ūkininkai turi įterpti tarpinius augalus į dirvą prieš pagrindinės kultūros sėją.

Bioversija 22 08 31

NMA jau užbaigė reikalingas patikras dėl reikalavimų laikymosi ir netrukus 344 ūkininkams išmokės 1,9 mln. eurų kompensacinių išmokų. Išmokos pagal veiklą „Tarpinių pasėlių auginimas ariamojoje žemėje“ 2018 m. patvirtintas dydis siekia 134 eurų už deklaruotą hektarą.

NMA iš viso 2018 m. paramos pagal KPP priemonę „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ gavėjų sąskaitas jau papildė 8,78 mln. Eur suma.

NMA, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija