Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Agropolitika
Tikslinamos tiesioginių išmokų taisyklės
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Šiuo metu tikslinamos Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklės.

Šiemet pareiškėjai galės pretenduoti gauti šias tiesiogines išmokas: bazinę ir papildomą perskirstomąją pajamų paramos tvarumui didinti, papildomą pajamų paramos jaunajam ūkininkui, ekologinės sistemos, susietosios pajamų paramos už plotą ir (arba) ūkinius gyvūnus.

Taisyklių projekte keičiama aktyviam ūkininkui taikoma leistina tiesioginių išmokų riba, taip pat tikslinami bendrieji šienavimo reikalavimai tiesioginėms išmokoms gauti.

Bioversija m7 2024 03 29

Pakeitimų sulauks ir dalyvaujantieji kompleksinių ekologinių sistemų veiklose – keičiama Veiksmingumo ir efektyvumo metodika, tikslinami ir papildomi reikalavimai paramai gauti.

Į taisykles įtraukta ir nauja ekologinė sistema „Ariamosios žemės keitimas pievomis, jų išlaikymas ir priežiūra“, kurioje numatytos dvi veiklos: „Ariamosios žemės keitimas daugiametėmis pievomis“ (parama skiriama už ariamosios žemės plotų pavertimą daugiametėmis pievomis) ir „Daugiamečių pievų išlaikymas ir priežiūra“ (parama skiriama už daugiamečių pievų išlaikymą ir jų priežiūrą).

Papildytų taisyklių nuostatos bus taikomos 2024 m. ir vėlesniais metais pateiktoms paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškoms.

Taisyklės šiuo metu patalpintos Teisės aktų informacinėje sistemoje.  

Šaltinis: ŽŪM
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos