Basf 22 07 01 Adama 22 05 12
Agropolitika
Teks atkurti užartas pievas

Vilnius. Dalis šalies ūkininkų, per pastaruosius dvejus metus suarusių daugiametes ganyklas ir pievas, privalės jas atkurti, praneša Žemės ūkio ministerija (ŽŪM). To nepadariusiems grėstų finansinės sankcijos.

Teigiama, kad Lietuva nesilaikė įsipareigojimų Europos Sąjungai pievas išsaugoti ir, lyginant su 2012 metais, jų dabar yra apie 5 proc. mažiau.

Viršijus šį nustatytą ribinį dydį, valstybė nustato pareigas suartą žemę užsėti daugiamečiais žolynais tiems ūkininkams, kurie turi žemės, pertvarkytos iš daugiamečių ganyklų arba daugiamečiais žolynais užsėtos žemės į kitos paskirties žemę ankstesniu laikotarpiu.

Bioversija 22 02 02

Ministerija savo pranešime teigia, jog šiuo metu rengiamas aprašas, kuriame bus aiškiai nustatyta, kas ir kokius pievų plotus turės atkurti bei kokios finansinės sankcijos bus taikomos. Atkuriant suartas pievas bus taikomas proporcingumo principas – visi, per paskutiniuosius dvejus metus išarę pievas, turėtų atkurti nustatytą procentinę jų dalį.

Planuojama sukurti ir internetiniame puslapyje paskelbti žemėlapį, kuriame būtų matomi suarti pievų plotai, taip pat planuojama įtraukti leistinas lauko įbraižymo paklaidas. Tikslinimas ir atkūrimo laikotarpis.

ŽŪM nurodo, kad pareiškėjai, kuriems bus nustatyta prievolė pievas atkurti, apie tai bus informuoti asmeniškai iki šių metų galo.

Pagal ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar praūžusios liūtys pakenkė jūsų pasėliams?
Visos apklausos