Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Agropolitika
Tebelieka ir popierinis pesticidų apskaitos žurnalas

Vilnius. Pakeitus Augalų apsaugos produktų saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo taisykles, atšauktas ir reikalavimas pesticidų apskaitos žurnalą pildyti tik elektroniniu būdu. Ūkininkai kaip ir anksčiau jį galės pildyti ir popieriuje.

Žemės ūkio ministerija praneša, kad minėtųjų taisyklių pakeitimas įsigalios nuo balandžio 5 d.

Augalų apsaugos produktų (AAP) naudojimo apskaitos žurnalo pildymo pareiga profesionaliems šių produktų naudotojams nėra naujas reikalavimas - ji buvo nustatyta ir galiojanti. Augintojai turėjo pildyti šį žurnalą popieriuje, Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) arba per elektroninę bankininkystę. Žurnalas turėjo būti užpildytas ne vėliau kaip per 24 valandas nuo profesionaliajam naudojimui skirtų AAP panaudojimo.

Bioversija 23 09 01 m7

Anksčiau priimtas taisyklių pakeitimas, kai per dvi paras po pesticidų išpurškimo privaloma prisijungus per elektroninę bankininkystę tai pažymėti PPIS, sukėlė didelį ūkininkų nepasitenkinimą. Nebelikus alternatyvos pildyti popierinį ar elektroninį AAP naudojimo apskaitos žurnalą ir nurodant, kad jie per elektroninę bankininkystę naudotų tik PPIS, ūkininkai pateikė daug priežasčių, kodėl niekaip negalės laiku įvykdyti numatytų reikalavimų.

Teigiama, kad atsižvelgus į ūkininkų argumentus ministerija ir pakeitė APP naudojimo taisykles, palikdama šiais metais galimybę AAP žurnalą pildyti popieriuje, PPIS arba elektroninėje formoje ne vėliau kaip per dvi darbo dienas nuo profesionaliajam naudojimui skirtų AAP panaudojimo.

Vis dėlto ministerija teigia, kad duomenų perkėlimas į elektroninę erdvę yra neišvengiamas procesas visose veiklos srityse, taip pat ir žemės ūkyje. Skaitmenizacija yra ir vienas iš trijų pagrindinių Vyriausybės prioritetų.

Žemės ūkio ministerija teigia siekianti kiek įmanoma labiau skaitmeninti žemdirbių veiklą, įskaitant ir žemės ūkio veiklos žurnalų pildymą. Esą suskaitmeninus duomenis, sumažėtų kontrolierių atliekamų įvairių fizinių patikrų skaičius ūkininkų ūkiuose, reikiamą informaciją būtų galima pasiimti iš duomenų bazių - tai būtų naudinga ir patiems ūkininkams, ir kontroliuojančioms institucijoms.

ŽŪM, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip elgiatės, kai gyvulys sunkiai serga ir patiria kančią?
  Visos apklausos