Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Agropolitika
Sprendimas dėl padėties žemės ūkyje tyrimo – vėl atidėtas

Vilnius. Seimo Kaimo reikalų komitetas (KRK) ir šiandien nepriėmė sprendimo, į kokius klausimus ir iki kada jis turėtų Seimui pateikti atsakymus dėl situacijos žemės ūkyje.

Tokiam sprendimui Komitetas pritrūko laiko, mat dar posėdžio pradžioje parlamentarai balsavo už griežtą darbotvarkės laikymąsi, o klausimas dėl tyrimo darbotvarkėje buvo numatytas kone paskutinis.

Darbą sutrikdė ir tai, kad prieš svarstant klausimą nebuvo išdalinti pasiūlymai, dėl kurių jie turėjo balsuoti, tad buvo nuspręsta daryti pertrauką, vėliau – šiek tiek posėdį pratęsti, tačiau galiausiai, daliai Komiteto narių motyvuojant, kad jų laukia darbas komisijose, teko klausimo svarstymą ir vėl nukelti.

Bioversija 23 04 27

Matydama kilusias problemas dėl popierinių dokumentų trūkumo, Kaimo reikalų komiteto darbą Seimo narė Agnė Širinskienė (nuotraukoje, dešinėje) ragino pereiti Komitetą prie darbo „ne su popieriais“ ir saugoti medžius.

Galiausiai pradėjus svarstyti klausimą, Komitetas sklandžiai dar kartą patvirtino, kad padėtį tirs pats, tačiau priėjus prie A. Širinskienės siūlymo svarstymo, diskusijos įsisiūbavo.

„Tai – titaninis darbas. O vardan ko? Ko mes siekiame? Gal iki kadencijos pabaigos ir spėsime, jei ne – paliksime kitiems. Tačiau vardan ko?“, - retoriškai klausė Komiteto narys Algimantas Salamakinas.

A. Širinskienė replikavo, kad tikras titaninis darbas būtų išaiškinti visus, kas galimai valdo daugiau kaip 500 ha ir su jais susijusius asmenis (ką tirti siūlo opozicija).

„Tą titanišką darbą gali padaryti tik prokuratūra. Kaip jūs pateisinsite tokios apimties asmens duomenų disponavimą? Man toks siūlymas tikrinti asmenis politiniame kontekste, švelniai tariant, atrodo kaip tam tikros žmonių grupės persekiojimas“, - kalbėjo A. Širinskienė apie būtinybę tokiam tyrimui pasitelkti milžiniškus informacijos kiekius.

Tai, kad faktų analizė vargu ar pakeis padėtį, sutiko ir Komiteto pirmininkas Andrejus Stančikas: „Nieko nepakeisi. Gali tik pasakyti atsakymus, kodėl šiandien tokia situacija. Čia tik faktų traktavimas, bet ar kas nuo to pasikeis...“.

Parlamentarams įsidiskutavus, Komiteto narys Petras Čimbaras priminė, kad darbui laikas jau išseko, o sprendimo – nėra. „Mes vėl kalbame, mes vėl sudeginame laiką. Reikėjo dėlioti kitaip darbotvarkę. Darbotvarkę patvirtinote – dirbkime pagal darbotvarkę“, - griežtai laikytis tvarkos siūlė P. Čimbaras.

Galiausiai buvo nuspręsta, kad šiam klausimui būtina skirti atskirą posėdį, numatant jį artimiausiu metu. O kol kas svarstyme vėl padaryta pertrauka. Tai – jau nebe pirma pertrauka, kurios prireikia svarstant šį klausimą.

Komitetui nepriėmus sprendimo, Seimas ketvirtadienį nebalsuos, ar pavesti parlamentarams atlikti padėties Lietuvos žemės ūkio sektoriuje analizę.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos