Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Socialinėje erdvėje – ūkininkų pasipiktinimai Žemės ūkio ministerija
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Vakar socialiniame tinkle „Facebook“ užvirė diskusijos – esą Žemės ūkio ministerija neįspėjo žemdirbių, kad viešai pristatys Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginį planą, o ne tik jo Strateginio pasekmių aplinkai vertinimo ataskaitą.

Lietuvos ūkininkų sąjungos „Facebook“ puslapyje skelbta, kad sąjungos pirmininkui Raimundui Juknevičiui po vakarykščio Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) poelgio užvirė kraujas. „Norisi lėkti į Vilnių ir visomis jėgomis šaukti“, – sakė jis.

Kitas žemdirbių atstovas, Kelmės r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas taip pat sureagavo į situaciją. „Iš Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos jokios pagarbos žemdirbiams. Svarbiausio dokumento pristatymas be žemdirbių. Vien tokie slapukavimai verti atsistatydinimo. Bet ar mus vis dar stebina tokia bendravimo kultūra?“ – retoriškai klausė jis savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Bioversija 2024 04 26 m7

Portalas manoūkis.lt kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją, kad ši paaiškintų situaciją. Ministro patarėjo Sauliaus Jarmalio teigimu, vakar Ministerijoje pristatyta tik Strateginio pasekmių aplinkai vertinimo ataskaita, o ne pats strateginis planas. „Visiškas melas tai, kad planas vakar svarstytas“, – sakė S. Jarmalis.

„Viešas SPAV ataskaitos pristatymas visuomenei – standartinė procedūra. Apie pristatymą skelbta viešai žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, ŽŪM tinklapyje. Tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu pristatymo klausėsi nemažai žmonių, tarp jų Žemės ūkio rūmų, Lietuvos žemės ūkio tarybos, Lietuvos ūkininkų sąjungos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos atstovai“, – nurodoma ŽŪM paaiškinime portalui manoūkis.lt.

Ministerija tikina, kad, prieš teikdama planą Europos Komisijai tvirtinti, jį pristatys socialiniams partneriams, ūkininkams, visuomenei.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos