Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Agropolitika
Skundai dėl sumažintų išmokų - jau teismuose

Vilnius. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija Vilniaus apygardos administraciniam teismui įteikė apie 26 tūkstančių puslapių apimties dokumentus, kuriuose Nacionalinė mokėjimo agentūra, Žemės ūkio ministerija ir Vyriausybė skundžiamos dėl daugiau kaip 9 tūkstančiams ūkių nepagrįstai sumažintų papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų, priskaičiuotų už 2012 m. už pieną ir galvijus.

LŽŪBA, turinčios asociacijos narių - 92 žemės ūkio įmonių ir 43 ūkininkų - įgaliojimus, prašymu teisininkai suformulavo 135 skundus - atskirai kiekvieno ūkio. Liepos pabaigoje analogiško turinio skundas užregistruotas ir Europos Teisingumo Teisme.

Bioversija 23 09 01 m7

„Viso šio „vargo" nebūtų buvę, jei pernai per 2 mėnesius nuo Europos Komisijos 2012 m. liepos 2 d. sprendimo priėmimo Lietuvos valstybinės institucijos būtų šį sprendimą apskundusios. Dabar, dėl 2013 m. išmokų, tą padaryti žada žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna", - pažymėjo LŽŪBA prezidentas Jeronimas Kraujelis.

Kaip nurodoma LŽŪBA pranešime spaudai, ankstesnės kadencijos žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius rugpjūčio 29 d. apie šį ministro V. Juknos sprendimą pasisakė taip: „žemės ūkio ministras siekia apraminti stambiuosius žemvaldžius". „Nors kovo 25-ąją K. Starkevičius teigė, kad „jeigu dabartinė Vyriausybė iš tiesų palaiko žemdirbius, o ne tik deklaruoja, išeitis viena - priimti politinį sprendimą ir PNTI mokėti pagal ankstesniais metais nusistovėjusią tvarką" (citatos iš pasisakymų svetainėje tsajunga.lt)", - primenama LŽŪBA pranešime.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos