Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Siūloma leisti ilginti laiką prašymams duoti miško už neatgautą miesto žemę
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Seimui dar kartą siūloma gyventojams atidėti terminą, iki kurio jie gali prašyti miško už neatgautą žemę mieste. Pakeisti valią dėl negrąžintos žemės mieste pasirenkant miško paskirties žemės sklypą siūloma iki 2024-ųjų gegužės. 

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas ketvirtadienį pritarė tokiam parlamentarų Ritos Tamašunienės ir Česlavo Olševskio parengtam Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pakeitimui. Jie siūlė terminą pratęsti iki liepos, bet komitete sutarta dėl gegužės. 

„Gegužės 1-oji yra geras tarpinis variantas“, – sakė komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Seimas iki šio lapkričio buvo leidęs gyventojams, kurie jau yra pateikę prašymus atkurti nuosavybę į žemę mieste, pakeisti atlyginimo būdą ir prašyti lygiaverčio miško ploto.  

Aplinkos viceministrė Monika Juodvalkė tikino, kad tai neturės įtakos žemės grąžinimo reformos pabaigai.   „Tai neturėtų sutrikdyti pačio atkūrimo proceso ir pavėlinti. Jis neturėtų sustoti“, – komitete teigė ji.   

Daugiausia nuosavybės teisių neatkurta Vilniaus mieste. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas rugsėjį yra žadėjęs, kad žemės grąžinimas natūra ar pinigais Vilniuje bus baigtas 2024-ųjų pavasarį. Pasak jo, Vilniaus savivaldybė tam tikslui perduos pakankamai sklypų šį rudenį ir žiemą – dėl to yra susitarimas su meru Valdu Benkunsku.  

Žemė grąžinama buvusiems savininkams už miestuose iki 1995 metų birželio jų turėtą žemę.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos